پوکت

معرفی

ساعت کاری ۱۶:۰۰ تا ۲۱:۰۰
وب سایت http://www.phuket.com/shopping/weekend-market.htm
آدرس Chao Fa West Road, Phuket Town, Phuket ۸۳۰۰۰, Thailand

بازار آخر هفته پوکت (ناکا مارکت) در جاده چائو فا غربی خارج از پوکت تاون، نزدیک به سنترال فستیوال، مجموعه‌ای جالب توجه از اجناس دست دوم، اشیاء نادر، لوازم دزدی، حیوانات زنده و انواع مختلف غذاهای محلی است.

اگر بپرسید «در این بازار چه می فروشند؟» احتمالاً پاسخ خواهید شنید «چقدر وقت داری؟» زیرا فهرست محصولات بازار پایان‌ناپذیر است. بازار تقریباً به دو بخش سرپوشیده و فضای باز تقسیم می‌شود.

در بخش سرپوشیده اشیاء دست دومی مثل مجموعه متنوعی از انواع جین، تی‌شرت، چیزهای عجیب، اشیایی که معلوم نیست به چه درد می‌خورند و فقط ظاهر زیبایی دارند و سوغاتی‌های توریستی مثل تصاویر و کنده کاری‌های مذهبی به فروش می‌رسند. بیرون در بخش «جدید» بازار غرفه‌های فراوان با اسباب‌بازی‌های نرم، گوشی‌های موبایل، انواع وسایل الکترونیک، دی‌وی‌دی و سی‌دی، کفش، کیف، جواهرات، لوازم مد، ساعت، لباس‌های متنوع و همه چیز غیر از سینک آشپزخانه، کنار هم چیده شده‌اند.

بخش خوشمزه در سمت راست ورودی اصلی قرار دارد و می‌توانید با دنبال کردن عطر ذرت پخته در کره، سوسیس اسپایسی، جوجه کباب، کیک ماهی، میوه‌های رنگارنگ و حتی حشرات سرخ‌کرده آن را پیدا کنید.

بازار آخر هفته پوکت  (به گویش محلی تالاد تای روت و چائو فا مارکت) به بزرگی بازار منظم چاتوچاک در بانکوک نیست اما به اندازه خود بسیار بزرگ به نظر می‌رسد. کف بازار در اغلب قسمت‌ها آسفالت شده تا مثل بسیاری از بازارهای محلی دیگر لباستان خاکی و گلی نشود.

بازار از ساعت 16، بعد از افتادن گرمای آفتاب آغاز به کار می‌کند و تا ساعت 21 شب ادامه دارد. بهتر از برای احتراز از شلوغی و یافتن محل پارک حدود ساعت 16 آنجا باشید.

فاصله تا مکان های مهم

فروشگاه Banner ۰٫۱۸ کیلومتر
هتل Little Nyonya ۰٫۵۵ کیلومتر

نقد و بررسی