پوکت
/ /
مجسمه بودای بزرگ پوکت
مجسمه بودای بزرگ پوکت

مجسمه بودای بزرگ پوکت

معرفی

ساعت کاری ۰۸:۰۰ تا ۱۹:۳۰
وب سایت http://www.mingmongkolphuket.com/Index
آدرس Karon, Mueang Phuket District, Phuket ۸۳۱۰۰, Thailand

 بودای بزرگ پوکت یکی از مهم‌ترین و مورد احترام‌ترین نقاط تایلند و حتی جهان بودائی است. تمثال عظیم بودا به ارتفاع 45 متر نشسته بر فراز تپه های Nakkerd بین چالونگ و کاتا حس احترامی عمیق را در بودائیان و حتی غیربودائیان ایجاد می‌کند. صدای زنگ‌های کوچک از دوردست، پرچم‌های زردرنگ راهبان که در باد می‌رقصند و صدای نرم موسیقی عرفانی دارما در پس زمینه، در فضای آرام پیرامون این تمثال بزرگ آرامشی بی‌نظیر را به ارمغان می‌آورند.

این تمثال به زبان تایلندی بودای Phra Puttamingmongkol Akenakkiri خوانده می‌شود. مجسمه اصلی در سال 2004 ساخته شد و پایه آن 25 متر قطر داشت. کل بدنه با بتن تقویت شده ساخته و با لایه‌ای از مرمر زیبای سفید و یشمی برمه‌ای، که در آفتاب به زیبایی می‌درخشد، پوشانده شد.

در کنار بودای بزرگ پوکت، تمثال کوچک‌تری از بودا به رنگ طلایی و از جنس برنج قرار دارد. مجسمه‌های کوچک‌تر متعددی از بودا و کاهنان بزرگ نیز در اطراف این دو تمثال بزرگ یافت می‌شود.

بازدید از بودای بزرگ رایگان است و بازدیدکنندگان به روشی ویژه و با خرید قطعات مرمری که در ساخت مجسمه به کار رفته است به حفظ و نگهداری این اثر شامخ هنری کمک می‌کنند.

از مسیر فرعی در کیلومتر شش جاده اصلی پوکت به چالونگ می‌توانید به دیدار بودای بزرگ بروید. توجه داشته باشید که رعایت قوانین پوشش (شلوار و پیراهن آستین بلند) ضروری است.

فاصله تا مکان های مهم

بهشت پرندگان پوکت ۴ کیلومتر

نقد و بررسی