پوکت

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://www.phukettourism.org/phuket/att_beaches.htm
آدرس ساحل کارن

ساحل کارٌن و شهر مجاور آن (به همین نام) در ساحل غربی پوکت قرار دارند. خود ساحل محلی ایده‌آل برای غواصی (و یا حتی غواصی عمیق) است و ساحل جنوبی آن به قدری وسیع است که در آن ازدحام را احساس نخواهید کرد.

این ساحل محبوب توریستی معولاً به اندازه همسایه خود جزیره پاتونگ شلوغ نمی‌شود. کارن بر خلاف پاتونگ محبوب جوان‌ها، بیشتر فضایی مناسب حال زوج‌های جوان دارد. اهالی اسکاندیناوی علاقه بسیاری به کارن دارند و رستوران‌های متعددی در جزیره به تهیه غذاها و نوشیدنی‌های محبوب آنها مشغول هستند.

سونامی و زلزله اقیانوس هند پس از آن در سال 2004 ویرانی‌های جدی در کارن به ویژه منطقه جنوبی آن به بار آورد. اما خوشبختانه بخش عمده این ویرانی‌ها تا سال 2008 ترمیم شدند. به طوریکه آثار اندکی از وقوع سونامی و زلزله در جزیره باقی مانده است.

کارن سه منطقه اصلی دارد که هرکدام جاذبه خود را دارند: مرکز کارن یک شهر کوچک سرزنده با رستوران‌ها، مراکز خرید و سرگرمی‌ها و معبد زیبای بودائی و بازار هفتگی مشهور آن است. جاده ساحلی کارن محلی ایده‌آل برای استراحت عصرگاهی و مرکز چندین اقامتگاه بزرگ، رستوران و مرکز خرید (مانند بازار مشهور کارن) است. منطقه سوم در اطراف جاده لوانگ پو در جنوب ساحل پر از رستوران‌های شلوغ تر از مرکز شهر است.

فاصله تا مکان های مهم

هتل Karon Princess ۰٫۳ کیلومتر
اقامتگاه The Old Phuket - Karon Beach ۰٫۶ کیلومتر
معبد کارن ۰٫۸۵ کیلومتر

نقد و بررسی