پوکت

معرفی

ساعت کاری ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰
وب سایت https://phuketaquarium.org/en/
آدرس ۵۱ Moo ۸ Sakdidet Rd, Amphoe Mueang, Phuket

آکواریوم پوکت، تنها آکواریوم عمومی در این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری پوکت محسوب می شود که سالانه بیش از 300.000 گردشگری داخلی و بین‌المللی را به خود جذب می‌کند.

این آکواریوم در سال 1983 بعنوان بخشی از  مرکز بیولوژی دریائی مشهور بین‎‌المللی پوکت در جنوبی‌ترین نقطه دماغه پانوا و درمیان بنادر و جزائر تماشائی این منطقه بنا شده است.

مخازن غول‌آسای این آکواریوم محل زیست برخی گونه‌های بومی از قبیل گروپر غول‌پیکر (نوعی ماهی آب های گرمسیری)، لاک‌پشت‌های دریائی، پلنگ‌کوسه‌ها، مارماهی‌ها و غیره هستند. دسته‌های خوفناک پیرانای آمازونی نیز در این آکواریوم حضور دارند. ستاره نمایش این آکواریوم جذاب تونل شیشه ای کوتاه اما جذابی است که در آن می توان مناظر نفس گیری از حیات زیردریا  شامل ماهی های غول پیکر مانند وال ها و حتی کوسه های مخوف را مشاهده کرد.

از درب پشتی ساختمان به دیدن محل تخم گذاری لاک‌پشت‌ها در ساحل بروید. در اینجا گونه های مختلف لاک پشت (حتی چند لاک پشت خیلی بزرگ) تا زمانی که برای رهاسازی در دریا آماده شوند، در یک مخزن بزرگ نگهداری می شوند.

مانند هر آکواریوم دیگری در سرتاسر جهان اینجا نیز می توانید یادگاری های کوچک بخرید.

آکواریوم پوکت در انتهای دماغه پانوا ، نزدیک به جاده Phangnga پوکت (تنها 30 دقیقه فاصله با خودرو) قرار دارد. می‌توانید با اتوبوس به آکواریوم بروید اما اگر قصد دارید تا آنجا رانندگی کنید، در خط دوم Makham Bay & Aquarium Kata علائم راهنمائی را دنبال کنید تا به آکواریوم برسید.

ورودی آکواریوم برای افراد بزرگسال به ازای هر نفر 180 بات و برای کودکان 100 بات است. البته ورودی برای تایلندی‌ها و خارجی های مقیم تایلند نیم بهاست.

فاصله تا مکان های مهم

کلوب قایقرانی آندامان ۱٫۶ کیلومتر

نقد و بررسی