پنانگ

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۳۰ تا ۱۷:۰۰
وب سایت http://www.pinangperanakanmansion.com.my/
آدرس ۲۹ Church Street, George Town, Penang Island ۱۰۲۰۰, Malaysia

عمارت پینانگ پراناکان در جرج‌تاون، موزه متعلق به میراث اقوام چینی پراناکان ساکن پنانگ است. خود موزه در یک عمارت بزرگ سبز‌رنگ در خیابان چرچ قرار دارد که در قرن 19 خانه و دفتر کار سرمایه‌دار بزرگ چینی چونگ کنگ کوئی بوده است.

این عمارت، خانه هزاران قطعه، عتیقه و کلکسیون اشیاء و همینطور نمونه طراحی داخلی و لباس‌های سنتی پراناکان است که سبک زندگی آنها را به تصویر می‌کشد. از این عمارت در برنامه‌های تلویزیونی و سریال های مختلفی مانند نیونای کوچک و مسابقات Amazing و Amasing  آسیا استفاده شده است.

عمارت پراناکان در پنانگ معرف فرهنگ قوم تاریخی پراناکان ساکن پنانگ است. بازسازی یک خانه Baba قرن نوزدهمی با موزه‌ای غنی از بیش از هزار قطعه و کلکسیون عتیقه با هدف احیای فرهنگ  Baba – Nyonya در پنانگ معاصر صورت گرفته است.

این خانه به معنای واقعی یک منظره بدیع است. داخل عمارت پراناکان شاهد ترکیبی از کاشی‌های انگلیسی، فلزکاری‌های اسکاتلندی و اثاثیه و آثار هنری اروپایی به همراه پنل‌های حکاکی چوب چینی را شاهد خواهید بود. به این مجموعه درهای بزرگ حکاکی‌شده و اثاثیه مادر مروارید با حکاکی‌های زیبا را نیز بیافزایید.

این خانه سبک چینی پس از دهه‌ها بی‌توجهی و فرسایش، بازسازی شد و به دوران شکوه خود بازگشت. تورهای رایگان از ساعت 11:30 تا 15:30 به وقت محلی در گروه‌های حداقل 5 نفره تشکیل می‌شوند. بازدید از نمایشگاه لباس‌های نیونیا را فراموش نکنید.

فاصله تا مکان های مهم

موزه Wonderfood ۰٫۲۸ کیلومتر
کلیسای St٫ George's Anglican ۰٫۳۵ کیلومتر
معبد Sri Mahamariamman ۰٫۴۵ کیلومتر
برج ساعت یادبود ملکه ویکتوریا ۰٫۵ کیلومتر

نقد و بررسی