پنانگ

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰ یکشنبه تا سه شنبه
۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰ - ۲۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ جمعه و شنبه
وب سایت
آدرس Jalan Batu Maung, ۱۱۹۶۰ Batu Maung, Pulau Pinang, Malaysia

موزه جنگ پنانگ در بوکیت باتو مائونگ در یک قلعه بریتانیایی متعلق به دهه 30 قرار دارد. این قلعه در سال 1941 پس از شکست مدافعان پنانگ در مقابل مهاجمان ژاپنی شهرت یافت. امروزه بزرگترین موزه جنگ آسیا در این قلعه بنا شده است.

این قلعه در جاده‌ای که به تلوک کومبار در ساحل جنوبی پنانگ منتهی می‌شود، در ابتدا به عنوان بخشی از تمهیدات دفاعی علیه مهاجمان بنا شد. قلعه سابق پس از تکمیل با سربازان بریتانیایی، سیک و مالایی پر شد. در طول جنگ جهانی دوم  وقتی سربازان ژاپنی بر خلاف انتظار بریتانیایی‌ها به جای دریا از خشکی هجوم آوردند، قلعه سقوط کرد.

از آن زمان به بعد (17 دسامبر 1941) قلعه تحت تسلط ژاپنی‌ها روزهای تیره‌ای را گذراند. از قلعه به عنوان زندان، شکنجه‌گاه، میدان اعدام و دیگر جنایات جنگی استفاده می‌شد.به خاطر صدها نفر که در قلعه به دست ژاپنی‌ها گردن زده شدند، محلی‌ها به قلعه لقب بوکیت هانتو (تپه ارواح) را دادند.

موزه جنگ پنانگ به عنوان یادمان روزهای تیره و تار گذشته در سال 2002 افتتاح شد. این موزه 8 هکتاری خانه ابزار آلات و اشیایی مانند توپ‌ها و سلاح‌های آن دوران است. یکی از جاذبه‌های قلعه تونل‌های زیرزمینی است که از قلعه به دریا راه می‌برند. برخی از این تونل‌ها به عنوان مسیری برای انتقال سربازان به زیردریایی‌ها استفاده می‌شدند. عبور و مرور از این تونل‌های تنگ با هوای اندک به دشواری ممکن بوده و برخی مواقع سربازان ناگزیر بودند تمام مسیر را سینه‌خیز بروند. سربازخانه، آشپزخانه‌ها، انبار تفنگ‌ها و دیگر بناهای داخل قلعه از جاذبه‌های دیگر موزه جنگ پنانگ هستند.

فاصله تا مکان های مهم

رستوران D'Seafood Paradise ۱٫۷ کیلومتر
مسجد Teluk Tempoyak ۲ کیلومتر

نقد و بررسی