پنانگ
/ /
معبد وات چایا مانگ کالارام پنانگ
معبد وات چایا مانگ کالارام پنانگ

معبد وات چایا مانگ کالارام پنانگ

معرفی

ساعت کاری ۰۶:۰۰ تا ۱۷:۳۰
وب سایت
آدرس ۱۷, Lorong Burma, George Town, Penang Island, Malaysia

یک معبد بودائی در منطقه حومه شهری پولائو تیکوس جرج‌تاون که دقیقا هم مسیر با معبد برمه‌ای دهام‌میکاراما قرار دارد. این معبد خانه یکی از طولانی‌ترین مجسمه‌های بودای خفته و همین طور چندین مجسمه رنگی از دواس و دیگر موجودات اساطیری هندی است.

در اطراف وات چایامانگ‌کالارام چندین جامعه سیامی زندگی می‌کنند که برای مراسم سالانه سانگ‌کران و جشن‌های لوی کراتونگ به این معبد می‌آیند. همچنین معبد در مراسم سالانه راهپیمایی روز وِساک نیز شرکت می‌کند.

سومین مجسمه طولانی‌ خفته بودا در جهان با 33 متر طول در این معبد قرار دارد. این مجسمه در واقع نقش دخمه مردگان را دارد.

معبد وات چایا مانگ‌کالارام به سبک تایلندی با سقف نوک‌تیز و مزین به طلاکاری بنا شده است. در ورودی معبد یک مجسمه تاگا (اژدهای آبی در جنوب‌شرق آسیا) و در خروجی آن یک اژدهای چینی (معادل ناگا در آسیای شرقی) قرار دارند. این دو اژدها در اطراف پاهای دو مجسمه سبز با چهره هایی مهیب و شمشیرهای یلند حلقه زده‌اند. احتمالاً این مجسمه‌ها به منظور دور نگهداشتن مزاحمان ساخته شده‌اند.

علاوه بر مجسمه 33 متری بودای خفته، مجسمه‌های کوچک «بیدارشدگان» با ظواهر مختلف و همینطور مجسمه‌های کوچک دیگر خدایان محبوب تایلندی در تالار عبادت قرار دارند. یک سری مجسمه‌های رنگی دواس و دیگر موجودات اساطیری نیز در حیاط معبد پخش شده‌اند. تمثال‌های و تابلوهای متعددی نیز از زندگی بودا، دیوارهای معبد را مزین کرده‌اند. در طول فستیوال‌های سنتی بودائی مانند سونگ‌کران و لوی کراتونگ، انبوهی از مردمان محلی به معبد می‌آیند.

فاصله تا مکان های مهم

مرکز خرید Al Ikhsan ۰٫۲۶ کیلومتر
هتل H Residence Inn Road Kelawai ۰٫۲۹ کیلومتر

نقد و بررسی