پنانگ
/ /
معبد ناتوکوتای چتیار پنانگ
معبد ناتوکوتای چتیار پنانگ

معبد ناتوکوتای چتیار پنانگ

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://pttemple.com/
آدرس Jalan Kebun Bunga, Pulau Tikus, ۱۰۳۵۰ George Town, Pulau Pinang, Malaysia

بزرگترین و احتمالاً مشهورترین معبد هندوی پنانگ به لرد تاندویوتاپانی تعلق دارد و در Jalan Kebun Bunga واقع شده است. این معبد در سال 1854 به همت جامعه چتیار (جامعه مهاجرین از سیواگانگای و پودوکوتا در ایالت تامی نادو، هند) بنا شد.

این معبد دوازدهم دسامبر 1857 افتتاح شد. معماری معبد به سبک چوکوتان (نمایی شبیه علامت جمع) و با استفاده از چوب ساج برمه‌ای در سقف و ستون‌های آن بنا شد. روی دیوارهای معبد صدها نقاشی مذهبی آویزان شده است. این معبد مرکز فستیوال سالانه تای‌پوسام در پنانگ است (که بیش از 100،000 نفر در آن شرکت می‌کنند.). مسیر زائران از سری ماریام‌مان در منطقه هند کوچک پنانگ از دروازه معبد به سمت تپه آبشار می‌گذرد.

فستیوال سالانه تای‌پوسام با بیش از صدهزار نفر شرکت‌کننده، بزرگترین فستیوال و گردهمایی انسانی در پنانگ است.  تای‌پوسام یک فستیوال مذهبی هندو است که پیروزی لرد موروگان بر شیطان تاراکاسوران را جشن می‌گیرد. مومنان و نیازمندان به آئین کاوادیس بدون احساس درد و جراحت بدن خود را با قلاب و میخ سوراخ می‌کنند تا لرد موروگان خدای جنگ هندو را به یاری بطلبند.

حرکت ارابه‌های مقدس در عید تای‌پوسام آغاز می‌شود. ارابه به همراه کاوادیس چتیار، یک چتیار مرد که یک یوغ مزین به پر طاووس را حمل می‌کند (متفاوت با کاوادی‌های پیرسینگ بدن) خانه معبد (کوولی ویدو) در خیابان پنانگ را در صبحگاه عید ترک می‌کنند و در شامگاه به همانجا باز می‌گردند.

فاصله تا مکان های مهم

معبد Sri Meenakshi Hindu ۰٫۰۴ کیلومتر
پارک جوانان ۰٫۲۳ کیلومتر

نقد و بررسی