پنانگ
/ /
معبد برمه دارمیکاراما ‌‌‌‌‌‌‌‌‎پنانگ
معبد برمه دارمیکاراما ‌‌‌‌‌‌‌‌‎پنانگ

معبد برمه دارمیکاراما ‌‌‌‌‌‌‌‌‎پنانگ

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس ۲۴, Jalan Burma, Pulau Tikus, ۱۰۲۵۰ George Town, Pulau Pinang, Malaysia

معبد برمه دارمیکاراما، در منطقه حومه‌ای پولائو تیکوس، تنها معبد بودائی - برمه‌ای در پنانگ است. قدیمی‌ترین معبد بودائی پنانگ در سال 1803 در مسیر بورما از معبد تایلندی چایامانگ‌کالارام بنا شده است.

این معبد به عنوان یک صومعه، پناهگاهی برای معتقدان بودایی بوده و از یک عمارت مخصوص راهبان، یک محل مخصوص پذیرش مراجعان و یک کتابخانه درون معبد تشکیل شده است. مجسمه‌های متعددی از موجودات اساطیری در صحن معبد قرار دارند که از میان آنها می‌توان به یک جفت کیمرای بالدار معروف به «پانکا روپا» یا مجسمه «نگهبانان جهان» مرکب از حیوانات مختلف مانند فیل‌ها، ماهی‌ها و عقاب گارودا به نشانه قلمروهای سه‌گانه زمین، هوا و دریا و یک تمثال عظیم از رستگاری بودا  اشاره کرد. همانند دیگر معابد بورمسه، مجسمه شیر چینته یکی دیگر از موجودات ثابت مقیم معبد است.

تمثال بزرگ رستگاری بودا تصویر بودا را نشان می‌دهد که توسط دواس به ترک نیازها و وابستگی‌های زمینی تشویق می‌شود تا به قلمرو حیات اثیری پای بگذارد، در حالیکه شیطان تلاش دارد تا با وسوسه‌هایش مانع او بشود.

جدید‌ترین بنایی که معبد افزوده شده برج ناقوس طلایی پاگودا است که در سال 2011 تکمیل شد. همانند باقی معبد، این پاگودا نیز به سبک معماری برمه‌ای و توسط صنعتگران میانماری بنا شده است.

اتوبوس رِپید‌پی.جی از مرکز جرج تاون بهترین راه رسیدن به معبد است. حتماً سوار اتوبوسی که از جاده برمه عبور می‌کند، شوید (اتوبوس شماره 103). تمام رانندگان تاکسی معبد را می‌شناسند، اما پیدا کردن راننده‌ای که حاضر به استفاده از تاکسی متر باشد دشوار است. اگر خودرو کرایه کرده‌اید می‌توانید در ازای پرداخت چند رینگوت از پارکینگ مجاور معبد استفاده کنید.

ورودی معبد رایگان است و درهای آن در ساعت 17 به روی عموم بسته‌ می‌شود. در فستیوال‌های بودائی مانند روز وساک (در ماه می) معبد جذاب و دیدنی است.

فاصله تا مکان های مهم

معبد بودائی ها ۰٫۳ کیلومتر
هتل Gurney View Inn ۰٫۷ کیلومتر
هتل Evergreen Laurel ۰٫۹۵ کیلومتر

نقد و بررسی