پنانگ

معرفی

ساعت کاری ۰۶:۳۰ تا ۲۳:۰۰
وب سایت
آدرس Jalan Stesen Bukit Bendera | Air Itam, George Town, Penang Island ۱۱۵۰۰, Malaysia

تپه پنانگ یک اقامتگاه تپه‌ای با قله‌های متعدد در منطقه حومه‌ای ایر ایتام، شش کیلومتری غرب مرکز جرج‌تاون است.

وسترن هیل، مرتفع‌ترین نقطه این رشته تپه‌ 883 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. تپه‌ها در میان منطقه‌ای از زمین‌های پست و جنگلی واقع شده‌اند. در طول دوران استعمار انگلیس از این تپه‌ها به عنوان منطقه‌ای برای عقب‌نشینی استفاده می‌شده است.

برای رسیدن به قله می‌توان از ایستگاه خط آهن پنانگ هیل در جاده ایستگاه هیل ریل‌وی استفاده کرد. این سیستم راه‌آهن بالابر در مالزی منحصربه‌فرد است و از سال 2014 بیش از یک میلیون مسافر را به قله تپه رسانده است.

مهم‌ترین ویژگی تپه پنانگ آب و هوای خنک با 20 تا 27 درجه دما در منطقه مرکزی است. متوسط حداقل دما همیشه زیر 21 درجه سانتیگراد است. گرم ترین ماه‌ها بین دسامبر تا آپریل و خنک‌ترین ماه‌ها بین ژوئن تا اکتبر است. معمولاً دما در تپه‌ها 5 درجه خنک‌تر از جرج‌تاون است.

انتهای تپه نزدیک ایستگاه قطار با مناظر خیره‌کننده لذت بصری بازدیدکنندگان را به اوج می‌رساند. محوطه هولدینگ با سایه‌ها و استراحتگاه‌های متعدد، عرشه‌های چشم‌انداز وسیع و مسیرهای مزین به گیاهان و درختان زیبا به سمت دامنه‌ها طراحی شده است. سه عرشه چشم‌انداز با باغ‌هایی در ارتفاعات مختلف مناظر متنوعی را خلق می‌کنند و دو پلاتفرم در ارتفاع پائین‌تر برای استراحت در سایه‌سار جنگل واقعی تعبیه شده‌اند. کورتیس کرست یک مجموعه اکو توریسم در کلاس جهانی است که در حاشیه جنگل‌ بارانی بکر تپه پنانگ با 130 میلیون سال عمر قرار دارد. این مرکز از اول می 2017 با هدف افزایش آگاهی‌ درباره محیط زیست و روش‌های حفظ آن در میان بازدیدگنندگان تاسیس شده است. این مرکز تلاش می‌کند تا با استفاده از مسیرهای پیاده‌روی طبیعی، پیاده‌روی کانوپی و زیپ‌لاین‌ها ارتباط بین بازدیدکنندگان و طبیعت را تقویت کند.

فاصله تا مکان های مهم

Sky Walk ۰٫۶۵ کیلومتر

نقد و بررسی