پنانگ

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰
وب سایت http://www.entopia.com/
آدرس ۸۳۰ Jalan Teluk Bahang, Teluk Bahang, Penang Island ۱۱۰۵۰, Malaysia

مزرعه پروانه پنانگ در تلوک باهانگ، یکی از مشهور‌ترین و پرطرفدار‌ترین جاذبه‌های توریستی پنانگ، در سال 1986 افتتاح شد. این پناهگاه هشت هکتاری پروانه‌ها، خانه مجموعه شگفت‌انگیز از گونه‌های مختلف پروانه و همینطور حشرات دیگر است. مزرعه در پای تپه‌های تلوک باهانگ، بین پارک تامان ریمبا و روستای تلوک باهانگ قرار دارد. بیش از 4000 پروانه از 120 گونه مختلف به همراه حشرات و خزندگان دیگر در این پناهگاه حیات وحش زندگی می‌کنند.

دیوید گو، با هدف گسترش و معرفی انتومولوژی (مطالعه حشرات) به جامعه مالزی این مزرعه را بنیان نهاد. این مجموعه خود را وقف حفاظت از گونه‌های مختلف پروانه و زیستگاه آنها کرده است. شهرت این مزرعه از مرزهای مالزی نیز فراتر رفته و یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های صنعت توریسم در جهان محسوب می‌شود. هدف اصلی این مجموعه افزایش آگاهی بازدیدکنندگان درباره مشکلات حفاظت از جنگل‌های بارانی و زیستگاه‌های پروانگان است.  

موزه زنده مجموعه خانه انواع مختلف پروانه‌های کمیاب مانند راجا بروک و پروانه بال‌زرد و همینطور 300 نوع گیاه است. این مرکز سرگرمی، آموزشی و تحقیقاتی یک برنامه پرورش پروانه دارد.

در پارک، یک مزرعه میوه‌های گرمسیری  10 هکتاری ارگانیک با بیش از 250 نوع میوه از قبیل خارگیل (دوریان)و آلبالوی هند غربی است. در طول گردش در این مزرعه دیدنی می‌توانید میوه‌ها و آبمیوه‌های طبیعی آن را نیز امتحان کنید.

فاصله تا مکان های مهم

موزه اسباب بازی ۱ کیلومتر

نقد و بررسی