پنانگ
/ /
باغ های گیاه شناسی پنانگ
باغ های گیاه شناسی پنانگ

باغ های گیاه شناسی پنانگ

معرفی

ساعت کاری ۰۵:۰۰ تا ۲۰:۰۰
وب سایت http://botanicalgardens.penang.gov.my/index.php/en/
آدرس Jalan Air Terjun, George Town, Penang Island, Malaysia

باغ‌های گیاه شناسی پنانگ، که به خاطر آبشارهای مجاور آن به نام "باغ آبشار" شناخته می‌شود، یک پارک عمومی واقع در یالان ایر تارجون (جاده آبشار) در جرج تاون است. باغ‌های اصلی در سال 1884 در محوطه یک معدن قدیمی و تحت نظارت چارلز کورتیس گیاه‌شناس و اولین سرپرست باغ بنا شد.

دپارتمان باغ‌های گیاه شناسی پنانگ با هدف ارائه برنامه‌هایی حول محور میراث تاریخی و فرهنگی باغ‌ها، مجموعه گیاهان، چشم‌انداز طبیعی و تنوع غنی گیاهان و جانوران و همچنین ارائه مشاوره حرفه‌ای در زمینه‌های گیاه شناسی، طبقه‌بندی گیاهان، باغبانی و محوطه‌سازی فعالیت می‌کند.  

همچنین مجموعه‌ای از گونه‌های گیاهی نادر در فرن‌هاوس،  مجموعه نخل‌ها، مسیر پیاده‌روی از میان درختان آروید، ارکیداریوم، گلخانه پردانا، گلخانه کاکتوس، گلخانه گونه آناناسیان (برومیلاد) ، گلخانه بگونیا، باغ گیاهان دارویی، باغ صخره‌ای خزه، باغ صخره‌ای آفتابی و باغ رسمی از بخش‌های دیگر باغ‌های گیاه‌شناسی پنانگ هستند.

حیات جانوری باغ از میمون‌های دم دراز،  میمون‌های داسکی لیف، سنجاب سیاه غول‌پیکر و همچنین گونه‌های متعدد حشرات و پروانه‌ها تشکیل شده است.

مسیر اطراف حوضچه نیلوفر به جنگل‌های بارانی گرمسیری می‌رسد که در فاصله کوتاهی از دروازه باغ‌های گیاه‌شناسی قرار دارد. 

دو گلخانه ارکیده امکان مقایسه بین گونه‌های پرورشی و گونه‌های ارکیده وحشی را فراهم می‌کنند. بهترین زمان برای تماشای درختان گلدار در طول فصل خشک، از فوریه تا آپریل است. زمانی که درختان بونگور تایلندی، جاوانس کاسیا و روز شیپوری پر از گل هستند.

از مرداب نیلوفر مسیری به سمت خانه سابق چارلز کورتیس می‌رود هر چند تنها دیوارهای نیمه سالم از آن باقی مانده است. مسیرهای پیاده‌روی متعددی از باغ‌های گیاه‌شناسی به سمت تپه‌های پنانگ و کوه اولیویا، محل خانه سر استامفورد رافله می‌رود. این کوه به افتخار همسر رافله اولیویا نامگذاری شده است.

فاصله تا مکان های مهم

آبشار تپه معبد ۰٫۸۵ کیلومتر
پارک جوانان ۱٫۱ کیلومتر

نقد و بررسی