پاتایا

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۲۰:۰۰
وب سایت http://www.pattayafloatingmarket.com/
آدرس ۴۵۱/۳۰۴ Moo ۱۲, Sukhumvit Road | Nongprue, Banglamung, Pattaya ۲۰۱۵۰, Thailand

این بازار با مساحت 100.000 مربع به چهار بخش تقسیم می‌شود که هر کدام  به اجناس و محصولات یکی از چهار بخش اصلی تایلند (شمال، شمال شرق، مرکز و جنوب) اختصاص دارند. دکه‌های غذاخوری متعدد و متنوع، دکه‌های فروش انواع میوه، مغازه‌های سوغاتی و چند گالری هنری در این بازار قرار دارند. همچنین هر بعدازظهر یک نمایش فرهنگی سنتی در بازار اجرا می‌شود. این بازار با ارزش 350 بات بیش از 114 مغازه و فروشگاه آبی دارد که انواع غذاهای تایلندی، دسر و محصولات متنوع دیگر از سرتاسر تایلند در آنها یافت می‌شوند. برای گشت و گذار در این بازار باید یک قایق پارویی اجاره کنید و با معماری و فرهنگ زندگی کنار رودخانه در تایلند آشنا شوید. معمولا قایق‌ها چهار نفره هستند و برای یک گشت و گذار 30 دقیقه‌ای هزینه اندکی دریافت می‌کنند.

قدم زدن میان صدها خانه چوبی به سبک‌های مختلف از هر چهار منطقه بسیار جذاب و دیدنی است. غذا محصول اصلی این بازار است. انواع مختلف غذاهای تایلندی واقعی مانند سوپ نودل، پاد تای (نودل برنج سرخ‌کرده)، کانوم جین (ورمیشل برنج) با انواع مختلف کاری و دسرهای کلاسیک مانند کا نوم کروک (پن‌کیک نارگیلی)، فوی تونگ (رشته‌های طلایی)، تونگ ییپ (زرده تخم‌مرغ شیرین) و غیره در این بازار به فروش می‌رسند. کارت‌پستال، صنایع دستی تایلند و برخی اسباب‌بازی‌های باستانی چوبی یا فلزی نیز در بازار یافت می‌شوند.

بازار شناور جاذبه‌های آموزشی و سرگرمی دیگری نیز دارد. موزه مجسمه‌ها و منبت‌های چوبی زیبا یکی از این جاذبه‌هاست. اگر اهل عکاسی هستید، گل‌های آفتابگردان و مزارع سرسبز منطقه را از دست ندهید. همچنین نمایش روزانه رایگان بازار شامل پرفورمنس‌هایی از چهار فرهنگ اصلی تایلند می‌شود.

بازار شناور در جاده سوخومویت، دو کیلومتر بعد از آندرواتر ورلد (جهان زیر آب) پاتایا و در مسیر ساتتاهیپ قرار دارد.

فاصله تا مکان های مهم

باغ وحش ۰٫۷ کیلومتر
پارک میراث (جدید) ۱٫۷ کیلومتر

نقد و بررسی