پاتایا
/ /
پارک سنگی میلیون سال و مزرعه تمساح ها پاتایا
پارک سنگی میلیون سال و مزرعه تمساح ها پاتایا

پارک سنگی میلیون سال و مزرعه تمساح ها پاتایا

معرفی

ساعت کاری ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۳۰
وب سایت http://www.thaistonepark.org/
آدرس ۲۲/۱ Moo ۱ | Nong Plalai, Pattaya ۲۰۱۵۰, Thailand

این جاذبه‌های توریستی محبوب طبیعت دوستان در زمینی به مساحت بیش از 29 هکتار در نزدیکی پاتایا (15 دقیقه با ماشین) حاصل بیش از 20 سال تلاش مستمر گردانندگان آن است.

پارک سنگی چند میلیون ساله و مزرعه کروکودیل توسط تاجر تایلندی عاشق طبیعت سوان پانومواتاناکول خان با هدف حفاظت از طبیعت زیبا و فرهنگ درخشان تایلند بنا شد.

سوان خان بریا بیش از 30 سال ارزشمندترین و نایاب‌ترین آثار طبیعی مانند درختان سبکه تایلندی با بیش از 200 سال قدمت باقیمانده از دوره راتاناکوسین، فسیل کنده‌های درخت با میلیون‌ها سال قدمت و قطعه سنگ‌های چینه‌ای رنگارنگ را جمع‌آوری کرد به این امید که بتواند آنها را برای نسل‌های  آینده تایلند و مردمانی که از دور و نزدیک به تایلند می‌آیند، به نمایش بگذارد تا به همراه هم این مجموعه‌های کم‌نظیر از شگفتی‌های طبیعی را تحسین کنند و به مطالعه و تحقیق نمونه‌های واقعی بپردازند که تا کنون تنها در کتاب‌ها خوانده بودند که در صورت از بین رفتن آنها تنها گزینه موجود خواهد بود.

این جاذبه گردشگری ارزشمند با نمایش‌های هیجان‌انگیز  مانند نمایش‌های روزانه نبرد انسان با دست خالی با کروکودیل (که در آن به کروکودیل کوچک‌ترین آسیبی نمی‌رسد) تبدیل به یکی از پرطرفداران نقاط توریستی پاتایا شده و سالانه هزاران نفر را از نقاط مختلف تایلند و دیگر نقاط جهان به سوی خود جذب می‌کند. تور ویژه پیاده‌روی برای گروه‌های دانشجویی که می‌خواهند در زمینه زندگی جانوران و زمین‌شناسی مطالعه کنند یکی دیگر از هدایای سوان خان به جهان علم و دانش است.

فاصله تا مکان های مهم

هتل Pontep village ۰٫۶ کیلومتر
Asian Spicy Garden ۰٫۹ کیلومتر

نقد و بررسی