پاتایا

معرفی

ساعت کاری ۰۷:۰۰ تا ۲۲:۰۰
وب سایت
آدرس ۳۸۷ Sukhumvit Rd, Muang Pattaya, Amphoe Bang Lamung, Chang Wat Chon Buri ۲۰۱۵۰, Thailand

این پارک میناتوری مشهور در پاتایا، چونبوری، تایلند در 143 کیلومتری بانکوک در جاده سوخومویت قرار دارد.

مینی سیام جایی است که می‌توانید به جای هشتاد روز در هشتاد دقیقه دور دنیا را بگردید! پارک پشت استادیوم بوکس پاتایا با نمونه شبیه‌سازی میناتوری حدود 100 نقطه مشهور دنیا از معبد بودای زمردین گرفته تا مجسمه آزادی با مقایس 1.25، بازدیدکنندگان را به یاد لی‌لی‌پوت و سفرهای گالیور می‌اندازد.

پارک در سال 1985 به عنوان بخشی از یک پروژه تحقیقاتی، در محوطه‌ای به مساحت 46.400 متر مربع بنا شد. یک رود مینیاتوری مارپیچ پارک را به دو منطقه مینی سیام و مینی اروپا (که در واقع شامل باقی نقاط جهان می‌شود) تقسیم می‌کند. زمین‌های وسیع با پستی بلندی‌های جغرافیایی، رودها و دریاچه‌های واقعی و عروسک‌های میناتوری انسان‌های مختلف، رویای دهکده جهانی را به تصویر می‌کشند.

با ورود به مینی سیام پاتایا، نیمکره‌های شرقی و غربی جهان را از بالا خواهید دید. سازه فلزی برج ایفل را خواهید دید. مونولیت یکپارچه دروازه پیروزی روبه‌روی کاشی‌های آبی محراب بهشت (تیان تان) پکن و گنبدهای آبنباتی رنگ کلیسای رستاخیز عیسی مسیح سنت پترزبورگ قرار دارد. خشکی‌های پیشرفته در اقیانوس هند و آتلانتیک، خانه اپرای سیدنی، مجسمه مرلیون سنگاپوری (موجودی با سر شیر و بدن ماهی که در سنت سنگاپوری نشانه خوش یمنی است)، پل برج لندن و مجسمه آزادی نیویورک همگی در این جهان کوچک حضور دارند.

فاصله تا مکان های مهم

پارک سنگی میلیون ساله ۶٫۱ کیلومتر
موزه هنر در بهشت ۲٫۹ کیلومتر

نقد و بررسی