پاتایا

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس ۲۹۷/۱-۵ Moo ۶, The Kingston Park Building, Sukhumvit Rd | Naklua, Banglamung, Pattaya ۲۰۱۵۰, Thailand

موزه هنر بطری یک جاذبه گردشگری خاص است که به مدل‌های قایق، خانه و مکان‌های مشهور سرتاسر جهان تعلق دارد. در اینجا می‌توانید مدل‌های مختلف از آسیاب‌بادی‌های هلندی تا پاگوداهای (معابد، بتکده‌های ژاپنی) تزئین شده ژاپنی و انواع مختلف قایق از نقاط مختلف دنیا را ببینید. این موزه شامل بیش از 300 نوع اثر هنری دست‌ساز درون بطری‌های شیشه‌ای است که حاصل زحمات مجسمه‌ساز هلندی پیتر بدلایس در طول سالیان متمادی است. این موزه که در طول سالیان متمادی رشد کرد و هم اکنون در خانه جدید خود در محدوده پارک کینگستون و کالج فنی در جاده سوخومویت قرار دارد.

بازدیدکنندگان پس از دیدن یک فیلم درباره اصول هنر بطری و مراحل ساخت این آثار زیبا، می‌توانند آزادانه در سه اتاق موزه بگردند از انواع مختلف بطری‌ها در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف دیدن کنند. شاید این موزه به اندازه همسایه‌اش پارک مینیاتوری مینی سیام هیجان‌انگیز نباشد اما برخی آثار موجود در آن بسیار زیبا و ارزشمند هستند.

جلسات هفتگی آموزش هنر بطری‌سازی مبانی این هنر را به علاقمندان  مدلسازی و یا به دنبال یک مشغولیت هنری تازه می‌گردند آموزش می‌دهد. یک مغازه سوغاتی کوچک و یک اسنک‌بار نیز در کنار موزه قرار دارند. شاید در کل این موزه به گستردگی و هیجان دیگر جاذبه‌های پاتایا نباشد اما به عنوان تجربه‌ای ارزشمند در یک بعدازظهر آرام ارزش یکبار دیدن را دارد.

فاصله تا مکان های مهم

مینی سیام ۰٫۴۵ کیلومتر

نقد و بررسی