پاتایا

معرفی

ساعت کاری ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰
وب سایت http://www.tigerzoo.com/
آدرس ۳۴۱ Moo ۳ | Nongkham, Sriracha, Chonburi ۲۰۱۱۰, Thailand

یک باغ‌وحش در شهر ساحلی سریراچا در حومه پاتایا در ایالت چونبوری تایلند که در 93 کیلومتری بانکوک قرار دارد. این باغ‌وحش با 200 ببر و 10000 کروکودیل صاحب بزرگترین مجموعه‌های دنیاست.

باغ‌وحش ببر در سال 1997 در محوطه‌ای به مساحت 400000 متر مربع در جنوب پاتایا (30 دقیقه فاصله با خودرو) آغاز به کار کرد. باغ‌وحش به چهار محوطه زاد‌ و ولد ببرها، محوطه نمایش، محوطه کروکودیل‌ها و محوطه حیوانات دیگر تقسیم می‌شود. جاذبه اصلی مجموعه اتاق تغذیه توله ببرهاست. در این بخش می‌توان توله‌ببرها و بچه خوک‌ها را دید که در کنار هم زندگی و رشد می‌کنند. می‌توانید به آنها غذا بدهید و با آنها عکس بگیرید.

نمایش‌های روزانه کروکودیل، فیل و ببر در باغ‌وحش دایر است و اگر اینها به اندازه کافی هیجان انگیز نیستند می‌توانید "ملکه عقرب‌ها" بانوئی که در سال 2008بخاطر 33 روز زندگی با 5000 عقرب بالغ در یک اتاق 12 متری به کتاب رکوردهای گینس راه یافت را ملاقات کنید. به علاوه فرصت دیدن گونه‌های کمیاب حیوانی مانند شترهای یک کوهانه، گوزن‌ها، شترمرغ‌ها و والابی‌ها (کانگوروی گردن قرمز) را نیز خواهید داشت. در نهایت اینکه باغ وحش مجموعه‌ای از مجسمه‌های گونه‌های منقرض شده فیل در اندازه واقعی مانند ماموت‌ها، فیل‌های جنگی تایلندی و فیل‌های وحشی امروزی آسیا و آفریقا را در موزه فیل‌ها نگهداری می‌کند.

فاصله تا مکان های مهم

دریاچه Nong Kho ۳٫۴ کیلومتر

نقد و بررسی