مسکو

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۲۱:۰۰ پنجشنبه، جمعه و شنبه
۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰ یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه
دوشنبه تعطیل است
وب سایت http://www.tretyakovgallery.ru/
آدرس Lavrushinsky Ln, ۱۰, Moskva, Russia, ۱۱۹۰۱۷

گالری ملی ترتیاکوف یک گالری هنری در مسکو  و بزرگترین منبع نگهداری آثار هنری روس در جهان است .تاریخچه این گالری از سال 1856 آغاز می‌شود، زمانی که بازرگان پاول میخائیلوویچ ترتیاکوف، آثار هنرمندان روسی زمان خود را با هدف ایجاد مجموعه‌ای که بعدها به موزه هنر ملی تبدیل شد، جمع‌آوری می‌کرد. در سال 1892، ترتیاکوف مجموعه معروف خود با حدود 2000 اثر (1،362 نقاشی، 526 نقاشی و 9 مجسمه) را برای ملت روسیه به نمایش گذاشت.

نمای ساختمان گالری توسط نقاش روس ویکتور واسنسوف به سبک خاص داستان‌های پریان روسیه طراحی شده است. ساختمان اصلی موزه بین سال‌های 1902 تا 1904 در ضلع جنوبی میدان کرملین مسکو ساخته شد. در طول قرن بیستم، این گالری به چند ساختمان مجاور، از جمله کلیسای قرن هفدهم سنت نیکلاس در نولماچی گسترش یافت تا مجموعه‌‌ای بیش از 130،000 اثر، از تمثال تئوتوکوس ولادیمیر و تری‌نیتی آندره رابلوف گرفته تا  VII ، اثرهنری تاریخ‌ساز واسیلی کاندینسکی  و دایره سیاه اثرکازیمیر مالِویچ را به نمایش بگذارد.

در سال 1985، مدیریت  گالری ترتیاکوف با یک گالری هنر معاصر در ساختمانی مدرن و وسیع در رینگ گاردن ،چسبیده به  جنوب پل کریسماکی ادغام شد. این موزه دارای مجموعه‌‌ای از مجسمه های رئالیسم سوسیالیستی است، مانند مجسمه آیرون فلیکس یوجین ووچتیچ و یکی از بزرگترین مجسمه‌های فضای باز دنیا؛ مجسمه 56 متری پتر کبیر اثر زوراب تسرِتِلی اشاره کرد. در کنار گالری، باغ مجسمه‎های "گورستان یادبودهای شکسته" با مجموعه‌ای از  مجسمه‌های دوران شوروی کمونیستی قرار دارد.

فاصله تا مکان های مهم

موزه تاریخ نظامی ۰٫۰۶ کیلومتر

نقد و بررسی