مسکو

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس منطقه تِورِسکوی

مانژنایا یک پیاده‌روی فضای باز در منطقه تِورِسکوی در قلب مسکو است که از شرق به هتل موسکووا، موزه تاریخی ایالتی، از جنوب به باغ الکساندر و از شمال به مرکز دانشگاه ملی مسکو، بازمانده از قرن 18، محدود شده است.

این میدان بخش حیاتی از مرکز شهر مسکو است و میدان سرخ (که تا پشت دروازه ایبرین در جنوب گسترش می‌یابد) را به شریان ترافیکی اصلی مسکو، خیابان تروسکیا وصل می‌کند، که از اینجا به شمال شرقی به سمت سنت پترزبورگ امتداد می‌یابد.

در طول دهه 1990، یوری لوژکوف، شهردار مسکو، میدان را مسدود و کاملا  بازسازی کرد. در مرکز میدان تازه،  یک مرکز خرید با چهار طبقه در زیر زمین و پارکینگ قرار دارد که با یک گنبد شیشه‌ای گردان مشخص می‌شود. این گنبد یک ساعت جهانی نیمکره شمالی است که شهرهای بزرگ در آن مشخص شده‌اند و برای نشان دادن گذر زمان زیر هر پنل گنبد به نحوی خاص نورپردازی شده است.

بستر رودخانه قدیمی نِگلینایا به عنوان یکی از جاذبه‌های مسکو برای اهالی شهر و گردشگران به خصوص در روزهای تابستان، به یک اندازه محبوب است. مسیر رودخانه (که در حال حاضر در زیر زمین جریان دارد) با  چشمه‌ها و فواره‌هایی به شکل شخصیت‌های افسانه‌ای روسیه، همانند آثار مجسمه‌ساز روس، زوراب تسرِتلی، شبیه‌سازی شده. در سال 1995، مجسمه سواره مارشال ژوکوف فرمانده نظامی شوروری سابق اثر ویاچسلاو کلیکوف، به عنوان یادبود پنجاهمین سالگرد رژه پیروزی مسکو در مقابل موزه تاریخی ایالتی نصب شد.

فاصله تا مکان های مهم

موزه باستان‌شناسی ۰٫۲۳ کیلومتر
موزه تاریخ ۰٫۲۲ کیلومتر
کاخ کرملین ۰٫۶ کیلومتر

نقد و بررسی