مسکو
/ /
مقبره سرباز گمنام مسکو
مقبره سرباز گمنام مسکو

مقبره سرباز گمنام مسکو

معرفی

ساعت کاری ۲۴ ساعته
وب سایت
آدرس Aleksandrovskiy Sad, Moscow ۱۲۵۰۰۹, Russia

 این بنای یادبود سربازان کشته شده شوروی در جنگ جهانی دوم، در باغ الکساندر، کنار دیوار کاخ کرملین قرار دارد.

در ابتدا، بقایای غیرقابل شناسایی سربازان روسی کشته شده در نبرد مسکو به سال 1941، در یک گور دسته‌جمعی پای بنای یادبود شتیکی در شهر زلنوگراد، 40 کیلومتری بزرگراه لنینگراد دفن شدند. این منطقه آخرین حد پیشرفت آلمان‌ها به سمت مسکو بود. در بزرگداشت 25مین سالگرد این نبرد در دسامبر 1966، این بقای به کنار دیوار کرملین منتقل شدند. مقبره سرباز گمنام توسط سه آرشیتکت: کلیموف، رابایف و بوردین به همراه مجسمه‌ساز نیکلا تومسکی بنا شد و  در تاریخ 8 می 1967 از آن پرده‌برداری شد. این بنای یادبود از سنگ آذرین پورفیری قرمز تیره با مجسمه برنزی یک شاخه برگ غار (به نشانه افتخار) و کلاهخود یک سرباز بر روی یک پرچم تکمیل می‌شود.

در جلوی مجسمه پیک ستاره پنج پر درون یک مربع از جنس لابرادوریت (نوعی سنگ فلدسپار رنگی) قرار دارد که از آن شعله آتش ابدی بیرون می‌زند و نوشته‌ای را روشن می‌کند «نامتان مجهول است، کردارتان نامیراست».

 یک دیواره گرانیتی ضلع غربی مقبره را پوشانده و بر روی آن این جمله حک شده است: « 1941 – برای آنان که برای دفاع از مام میهن به خاک افتادند – 1945».

سمت راست  مقبره  ردیفی از بلوک‌های قرمز تیره پروفری قرار دارد که خاک شهرهای موطن این قهرمانان درون آن حبس شده است: لنینگراد، کیف، استالینگراد، اُدسا، سواستوپول، مینسک، کِرچ، نووروسیِسک، تولا و برست، مورمانسک و اسمولنسک.

فاصله تا مکان های مهم

باغ الکساندر ۰ کیلومتر
مقبره لنین ۰٫۴۵ کیلومتر
برج Nikolskaya ۰٫۲۶ کیلومتر
میدان سرخ ۰٫۳ کیلومتر

نقد و بررسی