مسکو

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Revolution square,Moscow, Russia

مترو مسکو با جابه‌جایی روزانه 9 میلیون نفر در شهر مسکو، یکی از گسترده‌ترین و بزرگ‌ترین شبکه‌های حمل‌ و نقل زیرزمینی دنیاست. این مترو از سال 1935 تاکنون مشغول به کار است. البته در طول جنگ جهانی از این ایستگاه‌ها به‌عنوان پناهگاه استفاده می‌شد. جالب اینجاست که شبکه متروی مسکو در حال گسترش است و با افزایش این 90 مایل در پایان سال 2020، تبدیل به سومین شبکه متروی دنیا از لحاظ وسعت، بعد از پکن و شانگهای می‌شود.

با قدری شهامت می‌توان مترو مسکو را مادر تمام متروهای دنیا دانست: زیبایی، شکوه و ظرافت اینجا در مقابل ساختمان‌ها و سالن‌های قدیمی و کرم‌خورده‌ی متروی لندن و نیویورک بیشتر شبیه یک قصر است، و متروهای شرق آسیا در مقابل آن به غول‌های بزرگ بی‌روح و عاطفه‌ای می‌مانند. بیشتر ایستگاه‌های این مترو شاهکارهای هنری محسوب می‌شوند، پیکره‌های متعدد، نقش و نگارهای روی دیوارها و همچنین موزاییک‌هایی که طرح‌های زیبای روی آن‌ها ادایِ دینی است به تفکرات استالین. از مترو مسکو با عنوان قصرهای زیرزمینی یا قصرهایی برای مردم هم یاد می‌شود.

جالب است بدانید در ورودی ایستگاه Ploshchad Revolyutsii مترو مسکو مجسمه معروفی به نام "سگ شانس" قرار دارد. مسافرین محلی معتقدند دست زدن به بینی این سگ برنزی برای آنها خوش شانسی به همراه می آورد.

فاصله تا مکان های مهم

میدان سرخ ۰٫۴۵ کیلومتر

نقد و بررسی