مسکو
/ /
بنای یادبود فتح فضا مسکو
بنای یادبود فتح فضا مسکو

بنای یادبود فتح فضا مسکو

معرفی

ساعت کاری ۲۴ ساعته
وب سایت
آدرس Mira Avenue, ۱۲۴, Moscow, Russia

بنای یادبود فتح فضا در مسکو به سال 1964 و به افتخار دست‌آوردهای فضانوردان شوروی در اکتشافات فضایی بنا شد. این بنا به شکل یک موشک در حال پرتاب و آتشی است که از آن زبانه می‌کشد. این موشک نمادین با 107 متر ارتفاع و 77 درجه شیب از تیتانیوم ساخته شده. موزه یادبود کیهان‌شناسی در پای این بنا قرار دارد. این بنای یادبود جلوی ورودی اصلی مرکز نمایشگاه روسیه (VDNKh) در شمال شرقی مسکو، نزدیک پروسپکت میرا ("خیابان صلح") واقع شده و بهترین راه رسیدن به آن از ایستگاه مترو VDNKh است.

به طور کلی از دهه 1960 این بخش از مسکو دارای مناظر و نام‌هایی با مضمون فضایی بوده است: علاوه بر بنای یادبود و موزه زیر آن، غرفه بزرگ "کیهان" در مرکز نمایشگاه، قطعات بازمانده از برنامه‌های فضایی شوروی را به نمایش گذاشته و بسیاری از خیابان‌های این منطقه به نام پیشگامان برنامه فضایی (نیکولای کیبالچیچ، فریدریش زاندر، یوری کنداراتیوک) و سرگئی کورولیوف سرمهندس برنامه موشکی شوروی و طراح فضاپیما نامگذاری شده است.

مجسمه‌های نیم‌تنه پیشگامان فضا در کوچه کازموناتز در جنوب بنای تاریخی نصب شده است. تجمع اسامی و بناهای مربوط به برنامه فضایی شوروی در این بخش از مسکو، می‌تواند به مسیر پروسپکت میرا به سمت هپودلیپکی سابق (کورلیوف امروزی) در حومه شمال شرقی مسکو  و محل اجرای بخش عمده برنامه فضایی شوروی مربوط باشد. خانه سرگئی کورولیوف چند بلوک دورتر از بنای یادبود پیشگامان در حال حاضر به موزه یادبود کورولیوف تبدیل شده.

فاصله تا مکان های مهم

برج تلوزیونی Ostankino ۲٫۴ کیلومتر

نقد و بررسی