مسکو

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Moscow, Russia, ۱۱۹۰۷۲

باغ الکساندر مسکو یکی از مطبوع‌ترین جاذبه های گردشگری مسکو به شمار می‌رود. محوطه‌ای سرسبز با گل‌های رنگارنگش و چشم‌اندازی تأثیرگذار از کاخ کرملین این مکان را به یکی از دیدنی‌های محبوب اهالی مسکو و گردشگران تبدیل کرده است. این پارک به سه باغ اصلی تقسیم می‌شودکه تمام طول ضلع غربی کرملین به طول 865 متر را پوشش داده‌اند. بناهای یادبود، باغچه‌هایی از گلهای رنگارنگ، و تاریخچه این باغ، دلایل اصلی محبوبیت این باغ هستند.

ساخت این باغ با هدف بزرگداشت کشته‌شدگان نبرد با ارتش ناپلئون در سال 1812، و همین‌طور یادبودی از پیروزی روس‌ها، در سال 1819 و به دستور تزار الکساندر اول، آغاز شد و تا سال 1823 به طول انجامید. حتماً از ورودی اصلی که در ضلع شمالی باغ قرار دارد وارد آن شوید. آرامگاه سرباز گمنام که در انتهای ضلع شمالی قرار گرفته است به عبادتگاهی برای اهالی مسکو تبدیل‌ شده است. این آرامگاه  بقایای سربازی است که در دسامبر سال 1941 و در فاصله 41 کیلومتری بزرگراه Leningradskoe، جاییکه نازی‌ها در کمترین فاصله خود از مسکو حضور داشتند، کشته ‌شده‌بود. سنگ‌نوشته‌ای با عنوان "نامت را نمی‌دانیم، اما یادت جاودانه است" در کنار این آرامگاه قرار دارد. مشعلی همیشه روشن و بنای یادبودی برای بزرگداشت قهرمانان کمونیست نیز در این مکان قرارگرفته است.

در بخش میانی باغ بالایی، غار زیرزمینی نیمه‌کاره‌ای قرار دارد که از زیر برج زرادخانه‌ی میانی خارج می‌شود. درب آهنی مشبک باغ به‌ عنوان نمادی از پیروزی روس‌ها بر ناپلئون طراحی‌شده است، و سنگ‌هایی که در ساخت آن به‌کار رفته‌ است، سنگ لاشه‌های ساختمان‌هایی ست که در جریان اشغال مسکو توسط فرانسه تخریب شدند. همچنین ستون هرمی شکل سنگی در جولای سال 1914، یک سال بعد از جشن سیصد سالگی خانواده رومانوف ها در بخش میانی باغ بالایی ساخته شد. اسامی تمام تزارهای خانواده رومانوف ها روی این بنای یادبود حک‌ شده‌است.

برای رسیدن به این باغ کافی است از مترو مسکو استفاده کنید و در ایستگاه مترو Alexandrovsky Sad پیاده شوید.

فاصله تا مکان های مهم

کاخ کرملین ۰٫۵ کیلومتر
میدان سرخ ۰٫۸ کیلومتر
کلیسای سنت باسیل ۱ کیلومتر

نقد و بررسی