مسکو

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۲۱:۰۰ چهارشنبه تا دوشنبه
سه شنبه ها تعطیل است
وب سایت http://www.planetarium-moscow.ru/
آدرس Sadovaya-Kudrinskaya Ulitsa, Moskva, Russia, ۱۲۳۲۴۲

نوسازی طولانی و پرهزینه این آسماننمای تاریخی به نتایج خیره‌کننده‌ای رسیده است. در این موزه تعاملی، کودکان و بزرگسالان می‌توانند درباره فضا، تلسکوپ‌ها، ماهوارهها، جاذبه و دیگر معجزات دانش با تجربه مستقیم و استفاده از ابزارهای واقعی بیاموزند. همچنین آسمان نما موزه‌ کلاسیک دیگری نیز دارد که پر از اشیاء کیهانی و تجهیزات و فن‌آوری‌های فضانوردی است. هر زمان که از این کلاس درس عملی بزرگ خسته شدید، می‌توانید برای تماشای نمایش بزرگ به تالار ستارگان بروید. تم سفرهای کیهانی شامل سیاهچاله‌ها، برخوردهای کیهانی، حلقه‌های زحل و خورشید می‌شود. یک سالن نمایش چهاربعدی دیگر با فیلم‌های هیجان‌انگیز بیشتر در انتظار شماست. همچنین یک رصدخانه و باغ پر از مدل‌های ساخته شده از روی ابزارهای رصد و ستاره‌شناسی باستانی نیز وجود دارد.

آسمان نما به عنوان یکی از بزرگترین و درخشان‌ترین ستاره‌ها در آسمان موزه‌های مسکو، به انواع گجت‌های روز، نمایشگاه‌های تعاملی و برنامه‌های آموزشی مجهز است. تالار ستارگان (بزرگترین تالار آسماننمای اروپا)، با سقف گنبدی نقره‌ای 25 متری، از گاردن رینگ نیز قابل مشاهده است. روایت‌های فیلم‌های مستند به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

یک سالن نمایش چهار بعدی (R450) و یک نمایشگاه تعاملی به نام لوناریوم (R450) نیز به مجموعه جاذبه‌های آسمان نما افزوده‌ شده‌اند. در سالن لوناریوم بازدیدکنندگان می‌توانند قوانین طبیعت را به طور عملی و ملموس تجربه کنند.

فاصله تا مکان های مهم

باغ وحش مسکو ۱ کیلومتر
موزه Bulgakov ۱ کیلومتر

نقد و بررسی