مسکو

تورها

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از
موردی یافت نشد!

معرفی مسکو

مسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر روسیه است که گفته می‌شود بزرگ‌ترین شهر اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت جهان هم محسوب می‌شود. این شهر مشهور نقش اساسی در پیشرفت روسیه و جهان ایفا کرده است. برای خیلی از افراد، چشم‌انداز مجموعه کرملین در مرکز مسکو، سمبلی از نمادگرایی و تاریخ است. مسکو پایتخت اتحاد جماهیر شوروی نیز بود و هنوز هم نشانه‌هایی از آن حکومت در سطح شهر دیده می‌شود. این شهر مرکز اقتصادی و سیاسی روسیه است و حدود ۱۳ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. مسکو بعد از استانبول، دومین شهر پرجمعیت اروپا است. رودخانه‌ی مسکوا در امتداد شهر جریان دارد و اکثر بناهای توریستی شهر، در ساحل شمالی رود قرار گرفته‌اند. مسکو اقلیم قاره‌ای مرطوب دارد؛ یعنی زمستان‌های آن طولانی و سرد و تابستان‌هایش کوتاه و گرم است. متروی مسکو از قدیمی‌ترین سامانه‌های قطار شهری جهان است که امروزه به دلیل زیبایی در طراحی و تزئینات، به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های تور مسکو تبدیل شده است. از سایر دیدنی‌های مسکو در تور روسیه می‌توان به کلیسای سنت باسیل، کلیسای جامع مسیح منجی، دانشگاه دولتی، بنای یادبود فتح فضا، برج مخابراتی اوستانکینو، آرامگاه لنین، میدان سرخ، مجموعه کرملین و مجسمه بزرگ پیتر یکم اشاره کرد.مراکز خرید

مطالب

۱۰ جاذبه دیدنی و تفریحات برتر مسکو
مسکو، پایتخت اروپایی فرهنگ، برخی از بهترین موزه‌ها، گالری‌ها و بناهای یادبود دنیا را در خود جای داده است.
در مسکو کجا غذای روسی اصیل بخوریم؟
غذاهای روسی فقط به نوشیدنی‌های تند و سالادهای مایوس کننده محدود نمی‌شود بلکه ...
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه: لیست وسایل ممنوعه از سوی فیفا
برای دیدن بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه یک سری از وسایل از طرف فیفا برای ورود به این ورزشگاه ها ممنوع اعلام شده است.
شهرهای میزبان جام‌جهانی ۲۰۱۸ (قسمت دوم)
اکاترینبورگ، چهارمین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو، سنت پترزبورگ و نووسیبیرسک می باشد و کالینینگراد غربی‌‌‌ترین پایتخت محلی در روسیه است.
شهرهای میزبان جام‌جهانی ۲۰۱۸ (قسمت اول)
جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال است که از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸ در کشور روسیه برگزار خواهد شد.

محله ها

ابلاست

ابلاست

ونوکووا

ونوکووا

خیمکی

خیمکی

میدان سرخ

میدان سرخ