لنکاوی

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://www.panoramalangkawi.com/skybridge/
آدرس ۰۷۰۰۰ Langkawi, Kedah, Malaysia

پل هوایی لنکاوی یک پل معلق منحنی 125 متری در مالزی است که در سال 2005 تکمیل شد.  دهانه پل 660 متر بالاتر از سطح دریا در قله گونونگ مات چین‌چانگ در پولائو لنکاوی، جزیره اصلی مجمع‌الجزایر لنکاوی در کداح قرار دارد. برای رسیدن به پل هوایی لنکاوی، ابتدا باید با تله‌کابین به بالاترین ایستگاه رفت، جایی که یک وسیله نقلیه کابلی مخصوص سطوح شیبدار به نام اسکای‌گلاید بازدیدکنندگان را از ایستگاه پایانی به دهانه پل می‌برد.

در جولای 2012 پل برای تعمیرات، ارتقا و تقویت ساختاری تعطیل شد. پس از پایان یافتن پروژه، تمام سازه با فولاد بازسازی شد و کف بخش‌های میانی پل نیز شیشه‌ای شد تا بازدیدکنندگان بتوانند دره زیر پل را تماشا کنند.

پل در فوریه 2015 بازگشایی شد اما استفاده از آن تا تکمیل شدن اسکای‌گلاید در دسامبر 2015 محدود بود.

یک بالابر مخصوص سطوح شیبدار به نام اسکای‌گلاید و یک پلاتفرم جدید بالاترین ایستگاه تله‌کابین را به دهانه پل هوایی متصل می‌کند. اسکای‌گلاید قادر است 12 مسافر یا 1.050 کیلو بار را در هر بار منتقل کند. طی مسیر بین ایستگاه تا دهانه پل با اسکای‌گلاید حدود دو دقیقه طول می‌کشد. بلیت اسکای‌گلاید جداگانه و در ایستگاه آخر تله‌کابین فروخته می‌شود.

از زمان PLSB تاکنون، سیستم تله‌کابین لنکاوی که به نام اسکای‌کَب لنکاوی شناخته می‌شود جوایز جهانی متعددی مانند محصول خارق‌العاده توریستی در جشنواره جوایز صنعت توریسم لنکاوی 2010/2011 را از آن خود کرده است.

هزینه پل هوایی 5 رینگوت برای بزرگسالان و 3 رینگوت برای کودکان است. در حال حاضر، بلیت را تنها می‌توان در ایستگاه پایانی تله‌کابین و پیش از سوار شدن به اسکای‌گلاید تهیه کرد.

گزینه ارزان‌تر از اسکای‌گلاید برای رسیدن به پل، طی مسیر شیب‌دار و تا حدودی مخاطره‌آمیز بین ایستگاه پایانی تا پای پل است که 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد.

فاصله تا مکان های مهم

آبشار Seven Wells ۰٫۰۵ کیلومتر
Art in Paradise Langkawi ۰٫۹ کیلومتر
تله کابین لنکاوی ۱ کیلومتر

نقد و بررسی