لنکاوی

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰
وب سایت http://www.porosus.com/croc/
آدرس Jalan Datai, ۰۷۰۰۰ Langkawi, Kedah, Malaysia

محلی‌ها این مزرعه کروکودیل سابق را «تامان بوئایا» می‌نامند (هم اکنون این نام به «کروکودیل ادوَنچِرلند» تغییر کرده است). ادونچرلند کروکودیل در محوطه خلیج تلوک داتای در انتهای شمال غربی جزیره واقع شده است.  حدود نیمی از این مزرعه 8 هکتاری، در دسترس گردشگران است و در نیمه دیگر مزارع کروکودیل فعالیت می‌کنند.

مزرعه در منطقه‌ای سرسبز با کوه‌ها در پس‌زمینه آن قرار دارد. یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌‌های کروکودیل آب شور مالائی با بیش از 1000 کرکودیل و تمساح (تشخیص آنها از هم برای افراد غیرمتخصص دشوار است) از گونه‌ها و اندازه‌های مختلف در این منطقه یافت می‌شوند.

بسیاری از این تمساح‌ها بومی نیستند و از کشورهای مختلف به اینجا آورده شده و در مزارع پرورش یافته و تولید نسل کرده‌اند. کل مزرعه به هفت بخش یا هفت حوضچه متمرکز تقسیم شده‌ است. هر بخش تابلویی حاوی اطلاعات مربوط به گونه‌های ساکن حوضچه دارد. برخی حوضچه‌ها خیلی کوچک هستند و دیدن کروکودیل‌ها در آن فضای تنگ تاثرآور است.

فصل جفت‌گیری بین دسامبر تا ژانویه است. در این فصل کروکودیل‌های نر پرخاشگر می‌شوند و بر سر تصاحب کروکودیل‌های ماده با هم می‌جنگند. فصل تخمگذاری بین فوریه و آگوست است و این بار کروکودیل‌های ماده هستند که برای دفاع از تخم‌هایشان خشن می‌شوند.

یک برنامه تغذیه ساعتی در حوضچه بزرگ بریج برقرار است که در آن پرسنل کارآزموده کنار حوضچه می‌آیند، سوت می‌زنند و سر و کله کروکودیل‌ها پیدا می‌شود. صحنه دادن ماهی به کروکودیل‌ها با یک چوب بلند برای هر خانواده‌ای به ویژه کودکان می‌تواند جذاب باشد.

بخش‌های مخصوص نگهداری از کروکودیل‌های ناقص‌الخلقه که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند نیز جالب توجه هستند. برخی از این کروکودیل‌ها دم ندارند و حتی برخی دیگر قوز دارند. اگر احساساتی هستید، سراغ این بخش نروید تا متاثر نشوید.

یک نمایشگاه از عکس‌های انواع مختلف کروکودیل‌ها و ویژگی‌های شخصیتی آنها در مجموعه برگزار می‌شود که چرخه حیات کامل این جانوران جذاب و مخوف را به طور کامل توضیح می‌دهد.

هزینه ورودی: توریست‌های خارجی: بزرگسالان 25 رینگوت/ کودکان (زیر 12 سال) 18 رینگوت

ساکنان مالزی با MyKad  معتبر (کارت شناسائی مالائی) : بزرگسالان: 18 رینگوت/ کودکان (زیر 12 سال): 12 رینگوت

بابت بردن دوربین به داخل هزینه اضافی دریافت می‌شود.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی