لنکاوی
/ /
پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی
پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی

پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۳۰ تا ۲۲:۳۰
وب سایت http://www.eastmarine.com.my/en/
آدرس Jetty Point Complex, Langkawi, Malaysia

پارک آبی پولائو پایار یکی از سایت‌های محبوب دوستداران غواصی، اسنورکلینگ (غواصی با لوله) و مشتاقان کاوش در جهان زیر آب است. این پارک آبی در 30 کیلومتری جنوب جزیره‌ اصلی، تنها 45 دقیقه با کوئاه جتی فاصله دارد. برای رفتن به پارک می‌توانید از قایق‌های سنتی کاتاماران یا قایق‌های مدرن سریع استفاده کنید.

مجموعه پارک آبی با دو مایل دریایی مساحت جزیره پولائو پایار و سه جزیره کوچکتر اطراف آن (پولائو کاسا، پولائو لمبو و پولائو سگانتانگ) را شامل می‌شود. هیچکدام از جزایر مسکونی نیستند و تحت حفاظت کامل دپارتمان شیلات کداح قرار دارند.

یکی از بهترین بخش‌های پارک آبی پولائو پایار، باغ مرجانی (کورال گاردن) نام دارد. یک قسمت مجزا با تپه‌های مرجانی رنگارنگ و زیبا که به خاطر زیستگاه‌های زیر آبی مخفی در آن به دقت محافظت و نگهداری می‌شوند. مشتاقان گردش در پارک تنها با کسب مجوز از مقامات مسئول می‌توانند وارد آب شوند (ماهیگیری مطلقاً ممنوع است.): البته می‌توانید با تور به پارک بروید.

پارک امکانات گسترده‌ای از قبیل میزهای پیک‌نیک، اجاق‌های باربیکیو، چندین آلاچیق و سرویس‌های بهداشتی در نقاط پرتردد پارک برای تامین آسایش بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی