لنکاوی
/ /
پارک تامان لاگندا لنکاوی
پارک تامان لاگندا لنکاوی

پارک تامان لاگندا لنکاوی

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰
وب سایت
آدرس Lagenda Park

پارک تامان لاگندا یک پارک وسیع و زیبا با تم فولکلور در فاصله 400 متری کوئاه جتی است. این موزه فضای باز رو به ساحل کوئاه با مساحت 50 هکتار، در سال 1996 افتتاح شد. مجسمه‌های رنگارنگ و تابلوهای اطلاعات به زبان انگلیسی درباره افسانه‌های محلی مربوط به آنها در سرتاسر پارک نصب شده‌اند. پارک در مجموع 17 مجسمه دارد که شخصیت‌های افسانه‌های لنکاوی از قبیل غول‌های قهرمان، پرندگان اساطیری، دیو‌های شرور (اوگرها) و شاهدخت‌های زیبا را به مخاطبان معرفی می‌کنند.

برخی از مشهورترین افسانه‌های این مجمع‌الجزایر مانند داستان ماهسوری، یک شاهدخت که ناعادلانه اعدام شد، تا افسانه دراماتیک نبرد بین مات رایا و مات چین‌چانگ در این پارک روایت می‌شوند. در کنار مجسمه زیبای شاهدخت ماهسوری تابلویی قرار دارد که داستان مرگ غم‌انگیز او را با یک اتهام ناروا روایت می‌کند. شاهدخت با نفس‌های آخرش لنکاوی را نفرین می‌کند تا برای هفت نسل بایر و بی‌حاصل باشد.

داستان نبرد بین دو غول، مات چین‌چانگ و مات رایا به نوعی دلیل نامگذاری مشهورترین جاذبه‌های طبیعی جزیره را نیز روشن می‌کند. طبق افسانه‌ها این دو غول در حال نبرد یک دیگ گِرِیوی (سسی مرکب از آب گوشت و آرد برای تزئین خوراک گوشت و سبزیجات) را بر می‌گردانند و پاشیدن محتویات دیگ به روی آنها باعث می‌شود تا در کوه‌ها زندانی شوند و کوئاه (معادل گِرِیوی در زبان مالائی) به دنیا بیاید.

این باغ زیبا با گل‌های بومی رنگارنگ، گیاهان سرسبز و درختان میوه، یک مکان تفریحی با طراحی حرفه‌ای است که در آن می‌توانید با صنایع دستی سنتی و فرهنگی مالائی آشنا شوید. دیوار گوندوانا، یک تخته سنگ بزرگ در جنوب‌غربی لنکاوی و بر فراز خلیج بورائو نقطه‌ای عالی برای پیک‌نیک است. می‌توانید در پارک پیاده گردش کنید یا یک بوگی (نوعی درشکه یک اسبه) اجاره کنید تا شما را در پارک بگرداند.

به غیر از مجسمه‌های شخصیت‌های اساطیری لنکاوی، چهار دریاچه مصنوعی و خط ساحلی باریک محبوب محلی‌ها برای دویدن، مجموعه پارک را کامل می‌کنند. پارک با فروشگاه‌های معاف از مالیات در کوئاه فاصله اندکی دارد. انواع نوشیدنی و شکلات، محصولات اصلی این فروشگاه‌ها هستند.

فاصله تا مکان های مهم

میدان عقاب کیلومتر

نقد و بررسی