لنکاوی

معرفی

ساعت کاری ۲۴ ساعته
وب سایت
آدرس Kuah, ۰۷۰۰۰ Langkawi, Kedah, Malaysia

داتاران لانگ یا میدان عقاب، میدانی در لنکاوی نزدیک به بندری است که قایق‌های مسافربری در آن پهلو می‌گیرند. این اولین منظره‌ای است که مسافران در زمان رسیدن به این مجمع‌الجزایر با آن روبه‌رو می‌شوند. مجسمه بزرگ یک عقاب بزرگ آماده پرواز با بال‌های گشوده در میدان نصب شده است. این مجسمه حدود 40 متر ارتفاع دارد. این عقاب ماهگونی رنگ (قهوه‌ای مایل به قرمز) به عنوان نماد جزیره و با الهام از افسانه‌های محلی درباره نام لنکاوی ساخته شده است. نام لنکاوی در زبان مالایی از ترکیب دو واژه هلانگ (Helang) به معنای «عقاب» و کاوی (Kawi) به معنای «ماهگونی» گرفته شده است. این مجسمه یکی از مشهورترین آثار توریستی لنکاوی است. 

میدان عقاب با حدود 8 هکتار مساحت، تراس‌های سرپوشیده، حوض‌های کوچک، چندین فواره، پل پیاده‌رو، مغازه‌ها و کافه‌های متعدد دارد. همچنین چند پاویون (محوطه سرپوشیده) مخصوص برگزاری رخدادهای مختلف نیز در میدان تعبیه شده‌اند. در نزدیکی میدان تعدادی مغازه معاف از مالیات نیز محصولات متنوعی را به مشتریان عرضه می‌‎کنند.  چشم‌انداز خلیج Kuah، دریا و کوه‌های اطراف از میدان عقاب بسیار دیدنی است. از میدان می‌توانید منظره زیبای رفت‌و‌آمد قایق‌های مسافربری به اسکله را نیز تماشا کنید. پس از تاریک شدن هوا، میدان و مجسمه عقاب با نورپردازی زیبا روشن می‌شوند. 

میدان عقاب در Kuah تاون نزدیک به Kuah در گوشه جنوب شرقی جزیره لنکاوی به صورت شبانه‌روزی باز است و بازدید از آن هزینه‌ای ندارد. اما بهترین زمان برای لذت بردن از زیبایی‌های میدان عصرها یا صبح زود است تا از گرمای آزاردهنده روز در امان باشید

فاصله تا مکان های مهم

مرکز خرید Fair لنکاوی ۰٫۶ کیلومتر
پارک Legenda ۰٫۹ کیلومتر

نقد و بررسی