لنکاوی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰
وب سایت https://underwaterworldlangkawi.my/
آدرس Jalan Pantai Chenang, ۰۷۰۰۰ Langkawi, Kedah, Malaysia

دنیای زیر آب لنکاوی، بزرگترین آکواریوم مالزی، با مساحت تقریبی 5/2 هکتار در جنوبی‌ترین نقطه پانتای چنانگ (تقریباً هم‌مرز با پانتای تنگا)، در کنار مرکز خرید معاف از مالیات زون قرار دارد و یکی از جاذبه‌های اصلی مالزی است. این بنای عظیم سفید خانه بیش از 200 گونه دریایی و ماهی آب شیرین از قبیل فک‌های بندر، پنگوئن‌های راک‌هاپر، کوسه‌ها، مارماهی‌های غول‌پیکر و بزرگترین ماهی آب شیرین دنیا آراپایمای آمازونی است. به محض ورود به راهروی مجهز به تهویه مطبوع، آراپایماها در یک مخزن متوسط کنار در ورودی به شما خوش‌آمد می‌گویند.

تونل تانک

یک تونل شفاف که تا عمق 15 متری در دریا پائین می‌رود و شما را به ضیافت سفره‌ماهی‌های عظیم، شاه‌گیش‌های بزرگ (ماهی تروالی)، هامورماهی‌های غول‌پیکر (گروپرز)، لاک‌پشت‌های اولیو ریدلی و دیگر ماهی‌های گروهی (اسکولینگ فیش) می‌برد.

بخش گونههای زیرقطبی (گونههای مربوط به حاشیه شمالی قطب جنوب مانند جزیره آوکلند)

ستاره مجموعه UWL ، پنگوئن‌های راک‌هاپر در این بخش از میهمانان پذیرایی می‌کنند. نام راک هاپر که به واسطه پرش‌های این گونه از یک صخره به صخره دیگر این پنگوئن‌ها باعث شهرتشان شده است، کوچکترین گونه پنگوئن‌ها هستند.

این مجموعه به سه بخش تقسیم شده است: جنگل‌های بارانی گرمسیری، بخش معتدل و زیرقطبی. احتمالاً، بخش زیر قطبی محبوب‌ترین قسمت UWL باشد. پنگوئن‌های کوچک و بانمک ساکن پنگوئن‌آریوم طرفداران فراوانی دارند. از دیگر جاذبه‌های این آکواریوم توریست‌پسند، می‌توان به مرکز منابع آموزشی، یک کافه‌تریا و یک سالن نمایش سه بعدی اشاره کرد. حتماً فیلم کوتاه مربوط به مایکل، یک ماهی پیشاتاریخی و زندگی او قبل از آنکه تبدیل به یک فسیل شود را ببینید.  در آخر از یک راهروی غول‌آسا از میان یک مخزن عظیم شش میلیون لیتری در زیر دریا عبور خواهید کرد که خانه  ماهی‌های خاصی مانند کوسه‌ها، سفره‌ماهی‌های غول‌پیکر و لاک‌پشت‌های سبز است.

فاصله تا مکان های مهم

ساحل Cenang ۰٫۵ کیلومتر
هتل Sunset Beach ۰٫۵ کیلومتر
هتل Nadias Cenang ۰٫۵ کیلومتر

نقد و بررسی