لنکاوی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰
وب سایت
آدرس Jalan Pantai Cenang, Langkawi ۰۷۰۰۰, Malaysia

لامان در زبان مالائی به معنای مزرعه و پادی به معنای برنج است. با این حساب لامان پادی به معنای مزرعه برنج یا شالیزار خواهد بود. این مجموعه وسیع از چندین شالیزار برنج، باغ‌های گیاهان دارویی و گالری‌ها یا موزه‌هایی که در آنها فرآیند و سیر تحول کشت و برداشت برنج در لنکاوی نمایش داده می‌شود، تشکیل شده است.

پس اگر به آگرو‌ توریسم (توریسم کشاورزی) و دشت‌های سرسبز علاقمند هستید و قصد دارید کمی در دل طبیعت وقت بگذرانید و در عین حال ببینید که برنج، محصول اصلی صادرات مالزی، چگونه کشت می‌شود، لامان پادی مکانی عالی برای یک گردش چند ساعته یا حتی بیشتر است.

لامان پادی واقع در پانتای کنانک و در جهت مخالف مریتوس پلانگی در ژوئن 1999 افتتاح شد. این مجموعه تا ساحل فاصله اندکی دارد. در این مجموعه می‌توانید از بخش‌های مختلف مانند گالری هریتِیج، پادی گالری و غیره دیدن کنید.

اما پیش از شروع بازدید حتماً راهنما بگیرید. در نگاه اول مجموعه خالی و ساکت به نظر می‌رسد اما راهنماهای مهربان و خوش‌برخوردی هستند که به رایگان شما را به تماشای بخش‌‌های مختلف می‌برند و همه چیز را با حوصله برایتان شرح می‌دهند. بدون راهنما ساعت‌ها در مجموعه سرگردان خواهید شد و بدون بازدید از تمام قسمت‌ها مجموعه را ترک خواهید کرد.

راهنما حدود دوساعت شما را همراهی خواهد کرد و با علاقه فرآیند کشت و برداشت برنج را برایتان توضیح خواهد دارد. به عنوان مثال اینکه بذرها پیش از کشت به مدت سه روز در یک گونی مرطوب، خیسانده می‌شوند. از دیگر محوطه‌های جالب لامان پادی، محوطه‌های مخصوص ماهیگیری با دام هستند. راهنما به شما دامی را نشان خواهد داد که شبیه یک فنجان سر و ته بزرگ است. باید این دام را روی گربه‌ماهی بیاندازید، سپس با دست حفره بالای آن را بپوشانید و از آب خارج کنید. مجموعه یک پارکینگ داخلی و سرویس‌های بهداشتی کافی دارد.

دو رستوران در محیط سرسبز لامان پادی فعال هستند: رستوران لامان ریا که توسط یک زوج ژاپنی اداره می‌شود، منوی جذابی از بهترین غذاهای ژاپنی، چینی، مالائی و تایوانی دارد و رستوران دیگر به نام کافه جیمی متخصص سرو غذاهای تنوری (با تنورزمینی) آسیایی است.

ورود به  مجموعه رایگان است.

فاصله تا مکان های مهم

رستوران Seashells ۰٫۱۳ کیلومتر
هتل Meritus Pelangi Beach ۰٫۶۵ کیلومتر
هتل Rainbow Langkawi-Inn ۰٫۸ کیلومتر

نقد و بررسی