لنکاوی

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۰۰ تا ۲۳:۳۰
وب سایت https://boattripislandhopping.weebly.com/
آدرس Jalan Pantai Kok, Langkawi ۰۷۰۰۰, Malaysia

آیلند هاپینگ (جزیره گردی) یکی از محبوب‌ترین تفریحات لنکاوی است که به گردشگران امکان می‌دهد در برخی جزایر کوچک و محصورکننده پیرامون جزیره اصلی گردش کنند. هزینه این گردش جذاب از 80 رینگوت آغاز می‌شود و در تمام طول سال (در صورت مساعد بودن آب و هوا) خدمات تور برای آن یافت می‌شود. این تورها معمولاً 4 ساعت به طول می‌انجامند. راس ساعت 9 صبح شما را از در هتل سوار می‌کنند. قایق‌ها از تلوک بارو جتی در جنوب پانتای تنگا حرکت می‌کنند. اگر هتل شم در پانتای کنانگ یا پانتای تنگا باشد، به احتمال زیاد آخرین نفری خواهید بود که سوار ماشین به مقصد جتی می‌شوید.

برای محافظت خود در برابر آفتاب سوزان حتما عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و چتر همراه داشته باشید. پوشیدن مایو و لباس‌های خنک به شدت توصیه می‌شود.

اغلب تورهای جزیره‌گردی لنکاوی ابتدا درذ پولائو دایانگ بونتینگ که از دور شبیه یک بانوی باردار خفته است. پس از 15 دقیقه قایق‌سواری از کوئاه جتی و پانزده دقیقه بالا رفتن از یک پلکان در میان یک جنگل بارانی تنک  با درختان انبه و تخته‌سنگ‌های آهکی بزرگ به دریاچه می‌رسید. می‌توانید روی پلاتفرم‌های مخصوص دراز بکشید و نفسی تازه کنید و یا برای شنا به دریاچه بروید.

یک فروشگاه کوچک در نزدیکی دریاچه اسنک، نوشیدنی و سوغاتی‌های کوچک می‌فروشد و قایق پدالی و جلیقه نجات کرایه می‌دهد. هزینه ورودی تاسیک دایانگ بونتینگ معمولاً در بسته‌های پیشنهادی تورها گنجانده نمی‌شود و شما باید 6 رینگوت (3 رینگوت برای اهالی مالزی) اضافه بپردازید. پس از یک‌ ساعت به جزیره پولائو براس باسا یکی دیگر از سواحل بکر لنکاوی با آب‌های تمیز و منظره‌های زیبا از دریا خواهید رفت. در اینجا می‌توانید دراز بکشید، آفتاب بگیرید و خستگی پیاده‌روی تا دریاچه «بانوی باردار خفته» را به در کنید. خط ساحلی وسیع این جزیره برای شنا و پیک‌نیک عالی است و جنگل‌های بارانی آن به درد جنگل‌نوردی و کمپ زدن برای گذراندن شب می‌خورد. البته کمپ زدن در برنامه تورهای معمول و مرسوم جزیره‌گردی لنکاوی گنجانده نشده است.

تور جزیره‌گردی با یک توقف سریع در جزیره پولائو سینگا بسار، یک منطقه حفاظت‌شده حیات وحش و خانه گونه‌های مختلفی از عقاب‌ها، میمون ها، موس‌ها (از خانواده گوزن)، نوک‌شاخی‌ها، مارها، مارمولک‌های مونیتور و طاووس‌ها است. شاید امکان گردش در این جزیره را نداشته باشید اما می‌توانید در یک  برنامه هیجان‌انگیز تغذیه عقاب شرکت  کنید و ببینید آنها چگونه برای گرفتن شکار خود از هوا به سمت قطعات جوجه‌ای قایقران به درون آب پرتاب می‌کند شیرجه می‌زنند. فرصتی عالی برای عکاسی و فیلمبرداری که نباید از دست بدهید.

فاصله تا مکان های مهم

هتل Bayview ۰٫۴ کیلومتر

نقد و بررسی