لنکاوی
/ /
آبشارهای تلاگا توجو لنکاوی
آبشارهای تلاگا توجو لنکاوی

آبشارهای تلاگا توجو لنکاوی

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Gunung Mat Chincang, Langkawi, Malaysia

آبشارهای تلاگا توجو شگفت‌انگیزترین جاذبه طبیعی لنکاوی، در غربی‌ترین دماغه لنکاوی قرار دارد. نام تلاگا توجو به معنای آبشارهای «هفت چاه» به هفت حوضچه طبیعی متصل به یکدیگر اشاره دارد که با هفت آبشار مجزا در منطقه کوهستانی مات چین‌کانگ تغذیه می‌شوند. یک خط لوله زشت متعلق به شرکت تفریحی برجایا (بخشی از گروه بیگ‌ویگ برجایا) از کنار حوضچه‌ها عبور می‌کند و آب آبشارها را به اقامتگاه برجایا لنکاوی می‌برد. این کار باعث کاهش جریان آب آبشار و حوضچه‌ها در طول فصول مرطوب تا قطع شدن تقریبی جریان آبشار در فصل خشک شده است.

طبق باورهای محلی آبشارهای تلاگا توجو خانه پریان است. اما گذشته از این افسانه‌ها، پوشش زیبای گیاهی منطقه به این محل جلوه‌ای جادویی می‌دهد. درخت‌های لیموی منحصربه‌فرد و سینتوک، نوعی گیاه همیشه سبز رونده از گیاهان پرجمعیت این منطقه هستند. دوستداران ماجراجوئی می‌توانند شجاعت خود را با بالا رفتن از آبشارها، گذشتن از صخره‌های بزرگ و هفت حوضچه بیازمایند: این سفر پرهیجان حدوداً 45 دقیقه به طول می‌انجامد. در مسیر میمون‌های ماکاکو، نوک‌شاخی‌ها و اگر خوش‌شانس باشید یک یا دو سنجاب غول‌پیکر خواهید دید.

میمون‌های ماکاکو (پرجمعیت‌ترین ساکنان حیات‌وحش در این منطقه)، سنجاب‌های غول‌پیکر (و البته بی‌آزار) و نوک‌شاخی‌های بزرگ با نوک خمیده قهوه‌ای رنگ بخشی از حیات وحش این منطقه زیبا را تشکیل می‌دهند. درختان عظیم چندصد ساله شما را به استراحت زیر سایه گسترده خود دعوت خواهند کرد. کل سفر بسیار هیجان‌انگیز است اما باید مراقب باشید. دعوت درخت‌ها را بپذیرید، در طول مسیر استراحت کنید و از طبیعت لذت ببرید. با این اوصاف حدود یک ساعت طول می‌کشد تا به نوک آبشار برسید.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی