سنت پترزبورگ
/ /
کلبه پتر کبیر سنت پترزبورگ
کلبه پتر کبیر سنت پترزبورگ

کلبه پتر کبیر سنت پترزبورگ

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰ جمعه تا دوشنبه و چهارشنبه
۱۳:۰۰ تا ۲۱:۰۰ پنجشنبه
سه شنبه ها تعطیل است
وب سایت
آدرس Petrovskaya embankment, ۶, Sankt-Peterburg, Russia, ۱۹۷۰۴۶

کلبه پتر کبیر، کلبه چوبی کوچکی است که اولین «کاخ» تزار پتر کبیر محسوب می‌شود.

سربازان رژیم سمیونوفسکی کلبه را در عرض سه روز بنا کردند. در آن زمان سنت پترزبورگ جدید به عنوان «مجموعه‌ای از روستا‌های متصل به هم، مانند مزارع هند غربی» توصیف می‌شد. پایان ساخت این بنا، روز تولد سنت پترزبورگ است.

طراحی بنا ترکیبی از یک ایزبا (کلبه‌های سنتی روسی) و معماری باروک هلندی محبوب پتر (باروک پترین) بود. کلبه چوبی سنت پترزبورگ با 60 متر مربع مساحت سه اتاق خواب، پذیرایی و مطالعه دارد. پنجره‌های بزرگ تزئین شده و یک سقف بلند از قطعات چوب نمای خارجی خانه را تشکیل می‌دهند. در داخل، دیوارهای چوبی با رنگ روغن قرمز رنگ شده‌اند تا شبیه دیوار آجری به نظر بیایند به همین دلیل اتاق‌ها به «اتاق‌های سرخ» معروف هستند.  خبری از آتش و دودکش نیست زیرا این کلبه تنها برای ماه‌های گرم سال ساخته شده بود. پتر کبیر بین سال‌های 1703 تا 1708، زمانی که بر ساخت شهر جدید و  قلعه پیتر و پاول نظارت داشت در این کلبه اقامت می‌کرد.

در سال 1711 کلبه از محل اصلی خود در کرانه شمالی رودخانه نِوا، نزدیک قصر زمستانی به مکان فعلی در پِتروواسکایا نابِرِژنایا 6 منتقل شد و برای امنیت بیشتر در یک عمارت آجر قرمز قرار گرفت. این بنا در سال 1723 به دستور کاترین کبیر و در دهه 1840 به دستور نیکولای اول بازسازی شد.

دورمیکی‌های پتر با تاریخ‌های مهم مانند دویستمین سالگرد میلاد او در 1672 و به عنوان نماد عشق به تزار، کلیسای ارتدوکس و سرزمین مادری روسیه (رودینا) شناخته می‌شوند. تصویری از کلبه چوبی روی تخم‌مرغ فابرِژه پتر، ساخته شده در سال 1903 به افتخار دویستمین سالگرد تاسیس سنت‌پترزبورگ، نیز نقش شده است.. پس از انقلاب اکتبر روسیه این کلبه‌ها به نمادهای قهرمانی کارگران روسیه تبدیل شدند.

فاصله تا مکان های مهم

Pamyatnik Khudozhniku Andreyu Myl'nikovu ۰٫۱۳ کیلومتر
Pamyatnik Georgiyu Tovstonogovu ۰٫۱۸ کیلومتر

نقد و بررسی