سنت پترزبورگ
/ /
قلعه پیتر و پاول سنت پترزبورگ
قلعه پیتر و پاول سنت پترزبورگ

قلعه پیتر و پاول سنت پترزبورگ

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۱۶:۰۰ پنجشنبه تا سه شنبه
چهارشنبه ها تعطیل است
وب سایت http://www.spbmuseum.ru/themuseum/museum_complex/peterpaul_fortress/
آدرس Petropavlovskaya Fortress, ۳, St٫ Petersburg ۱۹۷۰۴۶, Russia

دژ اصلی سنت پترزبورگ که پتر کبیر در سال 1703 بنای  آن را آغاز کرد و ساخت آن بر مبنای طراحی دومینیکو ترتزینی از سال 1706 تا 1740 طول کشید. در اوایل دهه 20، حکومت بلشویک از این دژ به عنوان زندان و محوطه اعدام استفاده می‌کرد.

امروزه، این دژ به عنوان بخش اصلی و مرکزی موزه عمومی تاریخ سنت‌پترزبورگ فعالیت می‌کند. موزه به تدریج تقریباً تمام  قلعه را در اختیار گرفت، به غیر از یکی از ساختمان‌ها که محل مونتنی دِوور(ضرابخانه) رسمی سنت پترزبورگ است.

دژ چندین بنای جالب توجه پیرامون کلیسای جامع پیتر و پاول (1733 – 1712) دارد. برج ناقوس کلیسا با 5/122 متر ارتفاع (بلندترین بنای مرکز شهر) به گنبدی منتهی می‌شود که از فراز آن فرشته‌ای بال گشوده.

این نخستین بنایی است که در سنت‌پترزبورگ ساخته شد و به نوعی محل تولد شهر محسوب می‌شود. با وجود اینکه این دژ هرگز وظیفه دفاعی اصلی خود را اجرا نکرد، تاریخچه‌ای پرتلاطم، و بعضاً سیاه به عنوان یک پایگاه نظامی، محل دپارتمان‌های دولتی، مزار خاندان سلطنتی روسیه، محوطه آزمایشات علمی پیشرو و یک زندان مخوف با مشهورترین فعالان سیاسی روس به عنوان زندانی دارد.

دژ پیتر و پاول به عنوان بخش اصلی موزه تاریخ سنت‌پترزبورگ نمایشگاه‌های دائمی و موقت متعددی در زمینه‌های مختلف برگزار می‌کند. کلیسای جامع پیتر و پاول و تعدادی از باشکوه‌ترین بناهای سنت پترزبورگ در دژ قرار دارند که بازدید از آنها یک روز کامل و یا بیشتر وقت می‌برد. این دژ محل اجرای برخی سنت‌های سنت پترزبورگ مانند شلیک توپ ، هر روز ظهر، از استحکامات ناریِشکین نیز است.

نمایشگاه‌ها هر روز به غیر از چهارشنبه‌ها بین 10:00 تا 18:00 باز هستند. آخرین پذیرش: 17:00. پنجشنبه‌ها: 10:00 تا 17:00، آخرین پذیرش: 16:00

ورودی کلیسای جامع و آرامگاه گراند دوکال: 350 روبل

فاصله تا مکان های مهم

نمایشگاه تاریخ و پول ۰٫۵ کیلومتر
موزه توپخانه نظامی ۰٫۶ کیلومتر

نقد و بررسی