دهلی
/ /
مرکز خرید ساروجینی ناگار دهلی
مرکز خرید ساروجینی ناگار دهلی

مرکز خرید ساروجینی ناگار دهلی

معرفی

ساعت کاری ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰
دوشنبه ها تعطیل است
وب سایت
آدرس Sarojini Nagar, New Delhi ۱۱۰۰۲۳, India

ساروجینی ناگار محله‌ای در جنوب‌غرب دهلی است. این منطقه یکی از نقاطی بود که هدف بمبگذاری 29 اکتبر 2005 دهلی قرار گرفت. ساروجینی ناگار نزدیک به فرودگاه صفدرجونگ قرار دارد که در سال 2010 افتتاح شد. ایستگاه INA نزدیک‌ترین ایستگاه متروی زیرزمینی به ساروجینی ناگار است.

ساروجینی ناگار (یا SN) یکی از مراکز خرید لباس و منسوجات است. گذشته از نمایشگاه‌های لباس بزرگ برندهای متعددی داخلی و بین‌المللی، بدنه این مجموعه خرید را مغازه‌های خیابانی با انواع پوشاک در همه سایزها، طرح‌ها و رنگ‌ها تشکیل می‌دهند.

 این بازار که با مجتمع‌های مسکونی دولتی محاصره شده، به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود. 90 درصد مغازه‌های ساروجینی ناگار خانوادگی هستند:

  • بابو مارکت
  • سوبزی مارکت
  • سنترال مارکت
  • ماندیر والی ساید

بابو مارکت در گوشه شمال‌غرب بازار ساروجینی ناگار، چهار ردیف فروشگاه روبه‌روی هم دارد. اغلب فروشگاه‌ها به پوشاک و لباس تعلق دارند. بابو مارکت از شمال با مغازه ماهیندرا سوئیت آغاز می‌شود که در هوای بارانی یا عصرها مردم برای خریدن ساموسا (سمبوسه) داغ و جالبی (زولبیا) جلوی آن صف می‌کشند. پس از ماهیندرا، ردیف مغازه‌های لوازم منزل قرار دارند که در طول دهان – تراس (اولین روز فستیوال دیوالی) بسیار شلوغ می‌شوند.

انتهای جنوبی ساروجینی ناگار به سوبزی مارکت (بازار سبزی) می‌رسد که به خاطر سبزیجات تازه در جنوب‌غرب دهلی شهرت دارد. برخی از فروشندگان این بازار با اشعار و رفتارهای طنزآلود و خلاقانه محصولات خود را تبلیغ می‌کنند. همچنین سوبزی مارکت بهترین مکان برای خریدن میوه تازه به قیمت معقول در جنوب‌غرب دهلی است. اگر حجم خرید بالا باشد می‌توان با فروشندگان چانه زد. در پشت بازار روبه‌روی مدرسه دخترانه دولتی شماره یک پارکینگ قرار دارد.

فروشگاه‌های بزرگ کیف در بخش اکسپورت قرار دارند. یکی از بهترین مغازه‌ها برای خرید انواع کیف‌های چرمی و غیرچرمی فروشگاه اولدتری است. بخش شمالی بازار ساراجینی ناگار مرکزی به مغازه‌های کفش و پاپوش مانند پل شوز، پل شوز استودیو، اوم بوت هاوس، لیبرتی و بتا شوز، وودلند شوز و ریبوک شوز تعلق دارد. همچنین چند فروشگاه کمربند چرمی نیز در همین راسته قرار دارند.

ساروجینی ناگار در روزهای دوشنبه تعطیل است و در روزهای دیگر از ساعت 11:00 تا 20:00 و گاهی 21:00 کار می‌کند.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی