دهلی

معرفی

ساعت کاری یکشنبه ها تعطیل است٫
وب سایت
آدرس Inner Circle, New Delhi ۱۱۰۰۰۱, India

بازار زیرزمینی پالیکا بین حلقه داخلی و بیرونی منطقه تجاری کاناوت در دهلی هم نام با بازار پالیکا در بمبئی است. این بازار با 380 فروشگاه شماره‌گذاری شده کالاهای متنوعی را می‌فروشد؛ اما بخش عمده بازار به لوازم الکترونیک و پوشاک اختصاص دارد. بازار پالیکا در اواخر دهه 70 تاسیس شد. اما از دهه 80 به بعد پیوسته با کاهش مشتری مواجه بوده است که تا حدودی به تاسیس مراکز خرید مدرن متعدد در سرتاسر دهلی مربوط می‌شود.

این بازار  برای توریست‌ها یک جاذبه اصلی محسوب می‌شود زیرا به قیمت‌های متعدد و چانه‌زنی مشهور است.  همچنین شهرت بدی برای عرضه محصولات غیرقانونی مثل نرم‌افزارها و فیلم‌های کپی و هک شده دارد. پلیس چندین بار برای پس گرفتن اموال مسروقه یا کالاهای تقلبی به بازار هجوم آورده است، اما قادر به کنترل و متوقف کردن کامل فعالیت‌های غیرقانونی بازار نشده است.

این بازار زیرزمینی مجهز به سیستم تهویه مطبوع زیر حلقه داخلی منطقه مالی، تجاری کاناوت به خاطر لوازم الکترونیکی و انواع البسه ارزان، از پاپوش، لباس شب، انواع عطریات و زیورآلات گرفته تا دستگاه‌های الکترونیکی و انواع دی‌وی‌دی و سی‌دی شهرت دارد. همچنین می‌توانید در بازار سوغاتی‌ها و یادگاری‌های ارزان و کوچک بخرید. صدها فروشگاه در بازار پالیکا فعالیت دارند و تخمین زده می‌شود به طور متوسط 15000 نفر جمعیت در بازار حضور داشته باشند.

دروازه اصلی بازار رو به سنترال پارک باز می‌شود و بلوک F در سمت راست و پارکینگ زیرزمینی پالیکا در سمت چپ قرار دارند. بازار یکشنبه‌ها تعطیل است.

فاصله تا مکان های مهم

موزه Charkha ۰٫۵۵ کیلومتر
پارک مرکزی ۰٫۶ کیلومتر
Jantar Mantar ۰٫۶۵ کیلومتر

نقد و بررسی