دهلی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۳۰ تا ۲۲:۰۰
وب سایت http://www.dillihaat.net.in/stalls.htm
آدرس Sri Aurobindo Marg | opp INA Market, New Delhi ۱۱۰۰۲۳, India

دیلی هات یک مرکز غذا و بازار صنایع دستی فضای باز با ورودیه، در مرکز تجاری دهلی جنوبی، روبه‌روی بازار INA است که توسط شرکت توسعه توریسم و حمل و نقل دهلی (DTTDC) اداره می‌شود. بر خلاف بازارهای هفتگی سنتی، دیلی هات (روستای هات) دائمی است.  این مجموعه 2.43 هکتاری به عنوان بخشی از یک پروژه بازسازی کلان، با دکه‌ها و کلبه‌هایی با سقف گلی، حال و هوای روستایی دارد. برخی از مغازه‌ها دائمی هستند، اما دیگر فروشندگان به صورت چرخشی و معمولاً در دوره‌های 15 روزه کار می‌کنند. محصولات این مجموعه شامل حکاکی‌ها رو چوب اقاقیا و صندل، پاپوش‌های نقش‌دار از پشم شتر، پارچه‌ها و پرده‌های نقش‌دار، سنگ، مهره، صنایع دستی برنجی، صنایع دستی فلزی و منسوجات پشمی و ابریشمی می‌شود. گلچینی از صنایع دستی و محصولات بازار در تالار نمایشگاه مجموعه نگهداری می‌شوند. برای استفاده از غرفه‌ها باید ثبت‌نام کرد؛ فضاها بسته به ایالت و حجم محصولات به فروشنده تخصیص داده می‌شود. به طور کلی دیلی هات، INA مارکت، 62 غرفه دارد که به ازاری روزی 100 روپیه برای دوره‌های حداکثر 15 روزه به فروشندگان و صاحبان صنایع دستی اجاره داده می‌شود.

برای رفتن به بازار INA، دیلی هات، از ایستگاه متروی INA، که در سال 2010 افتتاح شد و برای رفتن به دیلی هات از ایستگاه مترو نتاجی سوپهاش استفاده می‌شود. بازار در جاده کمربندی نزدیک ALLMS در دهلی نو قرار دارد. به تازگی، دیلی هات شعبه جدیدی در یاناک پوری دهلی غربی نیز افتتاح کرده است. بهترین راه برای رفتن به این شعبه جدید، استفاده از تاکسی‌های شاتل ایستگاه متروی یاناک پوری شرقی یا یک ریک‌شاو موتوری به مقصد دیلی هات است.

دیلی هات INA هفت روز هفته از ساعت 10:30 تا 22:00 فعال است. هزینه ورودی برای بزرگسالان هندی 30 روپیه، برای کودکان هندی 10 روپیه و برای خارجی ها 100 روپیه است.

فاصله تا مکان های مهم

پارک District ۰٫۶۵ کیلومتر
کتابخانه عمومی دهلی ۱٫۲ کیلومتر

نقد و بررسی