دهلی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۰۰:۰۰
وب سایت http://www.delhitourism.gov.in/delhitourism/shopping/khan_market.jsp
آدرس Subramanium bharti marg, New Delhi, India

خان مارکت در سال 1951 تاسیس و به افتخار خان عبدالغفارخان نامگذاری شد و به عنوان یکی از گران‌ترین بازارهای هند شناخته می‌شود. در سال 2010 خان مارکت به عنوان 21مین بازار گران‌قیمت جهان با کالاهای لوکس انتخاب شد. شرکت کوشمن اند واکفیلد مالک خان مارکت پیوسته یکی از گران‌ترین شرکت‌های جهان بوده است.

امروزه، خان مارکت یکی از گران‌ترین بناهای تجاری هند است، اما با استانداردهای بین‌المللی مکان آن بسیار معمولی است و به هیچ وجه منطقه مرفهی به شمار نمی‌رود. خان مارکت شیک و مجلل یکی از مراکز خرید محبوب مهاجرین و مجامع دیپلماتیک است و در اصل به مهاجران ایالت‌های شمال‌غربی پس از جدایی از هند تعلق داشته.

 فروشگاه‌های متنوعی در خان مارکت فعالیت دارند که شامل ویترین برخی از مشهورترین برندهای بین‌المللی، مغازه‌های نقره‌فروشی، اغذیه‌فروشی‌ها، کتابفروشی، فروشگاه‌های سخت افزار و لوازم نقاشی، لوازم الکترونیکی، لوازم آشپزخانه و منسوجات با چندین رستوران سطح بالا می‌شوند. بوتیک‌های پوشاک و اثاثیه منزل سطح بالا، عینک‌سازی‌های برند، خواروبار فروشی، خیاطی، فروشگاه‌های سبک زندگی، در خان مارکت یافت می‌شوند. در اطراف جاده مغازه‌های تخصصی وسایل نوری و همینطور انواع کافه‌ها، رستوران‌ها، نانوایی‌ها و دکه‌های غذای خیابانی قرار دارند. خان چاچا یک مجموعه شناخته‌شده است؛ کبابی‌های تیکاس و سیخز همیشه پر از جمعیت هستند. آمراپالی شهرتش را مدیون جواهرات و زیورآلات نفیس نقره است. رانا گیل هر سال در تابستان و زمستان دو شوی مد از محصولات فصلی خود در اینجا برگزار می‌کند.

خان مارکت تقریباً در قلب شهر، نزدیک دروازه هند و در میان مجموعه‌ها مسکونی، دولتی و خصوصی، مانند گلف لینکز، لودهی استیت، جاده شاه‌جهان ، جاده پاندارا، رابیندرا ناگار و پارک سوجان سینگ قرار دارد. همچنین خان مارکت به باغ‌های لودی، مرکز بین‌المللی ایندیا و  صندوق سرمایه‌گذاری بین‌المللی برای طبیعت و غیره بسیار نزدیک است.

برای دسترسی به خان مارکت باید در ایستگاه خان مارکت متروی زیرزمینی دهلی (خط بنفش) روبروی هتل آمباسادور پیاده شوید. خروجی 4 به مرکز خرید خان مارکت راه دارد. خان مارکت در روزهای یکشنبه تعطیل است.

فاصله تا مکان های مهم

کلیسای Mother Vailankanni ۰٫۳۵ کیلومتر
باغ های لودی ۲٫۶ کیلومتر

نقد و بررسی