دهلی

معرفی

ساعت کاری ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰
وب سایت https://www.janpathmarket.in/
آدرس Janpath Rd | Connaught Place, New Delhi ۱۱۰۰۰۱, India

جانپاس مارکت 1.5 کیلومتر بیرون از مسیر کوناوت به ویندزور، یکی از مشهورترین بازارهای توریستی (هندی و بین‌المللی) در دهلی نو است. این بازار صف بلندی از بوتیک‌ها با محصولاتی است که در مراکز خرید و نمایشگاه‌های امروزی یافت نمی‌شوند. همچنین جانپاس یکی از قدیمی‌ترین بازارهای دهلی نو است که قدمت برخی غرفه‌های آن به 1950 می‌رسد. شال نفیس پشمینه کشمیری مشهورترین محصول این بازار است. اکثر بازارهای دهلی نمونه‌های تقلیدی شال کشمیری را می فروشند اما محصول اصلی را تنها از جانپاس می‌توان تهیه کرد. علاوه بر شال‌ها و روسری‌های نفیس کشمیری، زیورآلات برنجی هندی کورتیس و چوریدارز، انواع فرش و دیگر صنایع دستی در جانپاس مارکت عرضه می‌شود.  اداره توریسم هند در گوشه جانپاس مارکت و در مسیر جاده کوناوت قرار دارد و نقشه‌های خوبی برای فروش عرضه می‌کند.

بازار تبتی‌ها، با محصولات متنوعی از صنایع دستی و هنری هیمالیا از قبیل انواع سازهای سنتی، آویزهای دیواری و مهره های متنوع، بین جاده فایر و هتل ایمپریال قرار دارد. پشت بازار تبتی‌ها، در تولستوی مارگ، دستگاه رصد ستارگان جانتار مانتار قرار دارد که دیدنی است.

جانپاس مارکت یکی از بهترین مراکز خرید قدیمی دهلی‌ برای توریست‌ها است. جانپاس به معنای «راه مردم» از پشت ساختمان LIC در حلقه داخلی مرکز تجاری کاناوت آغاز می‌شود. این مجموعه منحصربه‌فرد  از یک ردیف فروشگاه در کنار جاده تشکیل شده است. این مغازه‌ها خیلی مجلل نیستند اما محبوبیت فراوانی دارند. جانپاس مارکت مناسب کسانی است که با بودجه محدود سفر می‌کنند، جایی که در آن می‌توان فرهنگ هند را در آثار هنری و صنایع دستی مشاهده کرد. تعداد توریست‌های خارجی که به دیدار جانپاس می‌آیند در طول چند سال گذشته پیوسته رو به افزایش بوده است.

در جانپاس مارکت فروشندگان دوره‌گرد متعددی را مشاهده می‌کنید که بدلیجات، مانند انواع گردنبند، جواهرات بدلی، جوتی، صنایع دستی، سازهای کوبه‌ای هندی، شیپور و کارت‌پستال می‌فروشند.

فاصله تا مکان های مهم

Jantar Mantar ۰٫۳۵ کیلومتر
موزه مادام توسو ۰٫۴ کیلومتر
پارک مرکزی ۰٫۶۵ کیلومتر
گالری ملی طراحی صنایع دستی ۰٫۹ کیلومتر

نقد و بررسی