دهلی

معرفی

ساعت کاری ۰۹:۳۰ تا ۱۸:۳۰ سه شنبه تا یکشنبه
دوشنبه ها تعطیل است
وب سایت https://akshardham.com/
آدرس Noida Mor, Pandav Nagar, New Delhi, Delhi ۱۱۰۰۹۲, India

یا سوامینارایان آکشاردام یک معبد هندو و یک مرکز معنوی – فرهنگی در دهلی است. معماری این مجموعه فرهنگ معنوی هزار ساله هندوئیسم و هند را به لحاظ معنوی نشان می‌دهد.

معبد آکشاردام که سالانه توجه حدود 70 درصد گردشگران در هند را به خود جلب می‌کند، در تاریخ 6 نوامبر 2005 به دست دکتر عبدالکلام یازدهمین رئیس جمهور هند افتتاح شد. معبد در مرکز مجموعه بنا قرار دارد که به سبک معماری واستو شاسترا و پانچارترا شاسترا (سبک‌های معماری هندی) ساخته شده است.

معبد اصلی آکشاردام در نقطه مرکزی قرار دارد و محور اصلی کل مجموعه است. در این مجموعه نمایشگاه‌های متعددی درباره زندگی و کارهای سوامیناراین (یوگی و زاهد مشهور هندی که آئین هندوی دارما را متحول کرد.) وجود دارد. طراحان مجموعه از روش‌های ارتباطی و فن‌آوری معاصر در ساخت این نمایشگاه‌ها بهره برده‌اند.

مجموعه نمایش‌های آبی، مراسم شستشوی یک خدا (Abhisheka Mandap) و Sahaj Anand را برگزار می‌کند. یک باغ موضوعی سه نمایشگاه تالار ارزش‌ها (Sahajanand Darshan)، محل نمایش یک فیلم IMAX درباره سال‌های اولیه زندگی سوامینانارایان به عنوان یک یوگی نوجوان و قایق‌سواری فرهنگی نیز در مجموعه قرار دارند.

درهای معبد آکشاردام در سال 2005 به عنوان یک شاهکار معماری به روی بازدیدکنندگان گشوده شد. کل ساختمان معبد بدون استفاده از فولاد ساخته شده. این معبد از 234 ستون، 9 گنبد زیبا، 20 برج مرتفع، یک پایه مجسمه فیل سنگی به نام گاجندرا پیث و مجسمه شخصیت‌های روحانی و مرتاض‌های مشهور آئین هندو تشکیل شده است. در ساخت معبد از ترکیب سنگ صورتی و مرمر سفید استفاده شده است.

ساعت کار: 9:30 صبح تا 18:30 بعدازظهر (به غیر از دوشنبه‌ها)

ورودی : ورود به معبد و باغ‌ها رایگان است. اما برای بازدید از تالار ارزش‌ها، قایق‌سواری و تئاتر باید بلیت بخرید.

فاصله تا مکان های مهم

Nauka Vihar ۰٫۱۲ کیلومتر

نقد و بررسی