دبی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ یکشنبه تا چهارشنبه
۱۰:۰۰ تا ۰۰:۰۰ پنجشنبه تا شنبه
وب سایت http://mercatoshoppingmall.com/
آدرس Jumeirah Beach Rd, Dubai, United Arab Emirates

مرکز خرید مرکاتو در جمیرا دبی شبیه یک شهر مدیترانه‌ای دوران رنسانس در ایتالیا ساخته شده است. این مرکز خرید با هزینه 120 میلیون درهم بنا و در سال 2002 افتتاح شد. نام «مرکاتو (Mercato)» در زبان ایتالیایی به معنای «بازار (Market)» است. این مرکز خرید در زمینی به مساحت 59900 متر مربع بنا شده است و  فضای قابل اجاره به مساحت 22900 متر مربع دارد.

یکی از زیباترین ویژگی‌های مرکاتو آتریوم (راهرو) اصلی بزرگ آن است که با استفاده از نور طبیعی خورشید به مرکز خرید جان می‌بخشد. سقف شفاف آتریوم باعث می‌شود فکر کنید واقعاً در فضای باز قرار دارید. با غروب خورشید چراغ‌های خیابان‌ها و برج‌های مرکز خرید روشن می‌شوند و با نورپردازی عالی فضایی آرامش‌بخش برای خرید یا صرف شام به وجود می‌آورند.

نمای داخلی مرکاتو توسط آرشیتکت مشهور ایتالیایی دانیله مورِلی با الهام از ساختار چند میدانی بنیادی روستاها و شهرهای مدیترانه‌ای طراحی شد.

مرکاتو در مارچ 2013 سینماهای  VOX را به مجموعه خود اضافه کرد تا تجربه فیلم دیدن در یک سینمای لوکس در قلب جمیرا را به فیلم‌دوستان در دبی هدیه کند.  سینمای مرکاتو با هفت پرده VIP، صندلی‌های بزرگ VIP، سیستم‌های صوتی تصویری به روز و یک منوی خوشمزه  جدید از  مخاطبان خود پذیرایی می‌کند.

فاصله تا مکان های مهم

مرکز خرید Town Centre Jumeirah ۰٫۴ کیلومتر
باغ وحش دبی ۰٫۸ کیلومتر

نقد و بررسی