دبی
/ /
مركز خريد ابن بطوطه دبی
مركز خريد ابن بطوطه دبی

مركز خريد ابن بطوطه دبی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ یکشنبه تا چهارشنبه
۱۰:۰۰ تا ۰۰:۰۰ پنجشنبه تا شنبه
وب سایت
آدرس Sheikh Zayed Rd, Dubai, United Arab Emirates

مرکز خرید ابن‌بطوطه بزرگترین مرکز خرید دنیا در جاده شیخ ‌زاید دبی، نزدیک به ورودی  به سمت روستای جبل‌علی با بیش از 270 فروشگاه، 50 رستوران، 21 سینما و پارکینگی با ظرفیت 4500 خودرو در زمینی به مساحت 521000 متر مربع بنا شده است. کمپانی نخیل در تاریخ 26 می 2013 اعلام کرد که قصد دارد 28000 متر مربع برای بنای 150 فروشگاه دیگر به وسعت مرکز خرید ابن‌بطوطه بیافزاید.

در ژوئن 1335، یک جوان 21 ساله راهی سفر به دور دنیا شد. او در طول 24 سال به شش سرزمین مختلف، تونس، مصر، ایران، چین و اندلس مسافرت کرد. در طول مسیر از خطراتی مانند طوفان و سیل جان سالم به در برد با دزدان دریایی و اشرار مبارزه کرد و به عنوان یک قاضی و یک محقق با عوام و خواص سرزمین‌های مختلف بر سر سفره نشست. این ماجراجوی خارق‌العاده، ابن‌بطوطه نام داشت، زندگی و سفرهای او برای سازندگان و طراحان الهام‌بخش بوده است. زندگی و روحیه او در طراحی، تِم‌های نمای داخلی و  فضای مرکز خرید ابن بطوطه جاری است.

خرید، صرف غذا و تفریح و سرگرمی در مرکز خرید ابن‌بطوطه با فرهنگ، تاریخ و داستان ماجراجویی‌های این قهرمان بزرگ در هم آمیخته است و این ویژگی است که این مرکز را به یکی از جذاب‌ترین مراکز خرید دبی تبدیل کرده است.

مرکز خرید ابن‌بطوطه با الهام از شش سرزمینی که ابن‌بطوطه؛ این سیاح بزرگ بربر مراکشی به آنها مسافرت کرد، از شش محوطه تشکیل شده است:

محوطه اندلس، محوطه چینی، محوطه مصری، محوطه هندی، محوطه پارسی، محوطه تونسی

محوطه پارس

ایران یکی از بزرگترین مراکز علم و فرهنگ قرن چهاردهم هجری قمری بوده است. هنر پارس‌ها را می‌توان در طراحی گنبد‌های زیبا و خارق‌العاده، مشاهده کرد. کوچه‌های طاق‌دار، پیاده‌روهای کاشی‌‌کاری به رنگ آبی و فیروزه‌ای و چلچراغ‌های عظیم برنجی شما را بلافاصله به یاد خیابان‌های بغداد می‌اندازد. مرکز خرید عظمت میراث پارسی را ستایش می‌کند.

فاصله تا مکان های مهم

هتل Mövenpick Ibn Battuta Gate ۱ کیلومتر
هتل Premier Inn ۱٫۳ کیلومتر

نقد و بررسی