دبی

معرفی

ساعت کاری ۱۰:۰۰ تا ۰۰:۰۰
وب سایت https://thedubaimall.com/
آدرس Al Mussallah Rd | DownTown Dubai, Near Souk Al Bahar Bridge, Dubai ۱۱۳۴۴۴, United Arab Emirates

دبی مال، بزرگترین مرکز خرید جهان از لحاظ مساحت کلی و 21‌مین مرکز خرید جهان از لحاظ مساحت قابل اجاره ، با 1200 فروشگاه، بخشی از مجموعه 20 میلیارد دلاری مرکز شهر دبی است. این مرکز خرید در سال 2011 پربازدیدترین ساختمان جهان بود. سالانه 45 میلیون نفر از مرکز خرید دبی بازدید می‌کنند. خیابان دوحه که این مرکز خرید منتهی می‌شود، در سال 2009 تبدیل به یک جاده دو طبقه شد.

با دو بار تاخیر، مرکز خرید دبی چهارم نوامبر 2008 با حدود 1000 فروشگاه فعال افتتاح شد و پس از مرکز خرید وست‌ادمونتون مقام دوم جهان از لحاظ تعداد فروشگاه‌های فعال در زمان افتتاح را از آن خود کرد. جالب اینکه مرکز خرید دبی از لحاظ فضای قابل اجاره پس از مرکز خرید وست چاینا، با وسیع‌ترین فضای قابل اجاره و فهرست بلندبالایی از مراکز خرید دیگر مانند مراکز خرید گلدن ریسورس، اس‌ام سیتی، نورث ادسا، مرکز خرید اس‌ام آسیا و غیره در رتبه 21 جهان قرار دارد.

همانند مرکز خرید وست ادمونتون، مرکز خرید دبی در زمینی به مساحت 7/120 هکتار، با مساحت زیربنای 120 هکتاری بنا شده است.

دبی مال یک هتل لوکس با 250 اتاق، 22 سینما و 120 رستوران و کافه نیز دارد. سه پارکینگ مجزا با ظرفیت مجموع 14000 خودرو مجهز به سرویس والت (فردی که به جای راننده خودرو را پارک می‌کند) و سیستم خودرویاب بر مبنای قبض پارکینگ هستند.

این مرکز خرید تاکنون جوایز متعددی از قبیل جایزه طلایی برای بهترین کارگردانی هنری/ طراحی گرافیک، جایزه نقره‌ای برای بهترین بروشور چهار رنگ B2B، و جایزه ویژه هیئت داوارن را از آن خود کرده است.

فاصله تا مکان های مهم

بازار البحر ۱ کیلومتر
برج خلیفه ۱٫۳ کیلومتر
فواره های دبی ۱٫۶ کیلومتر

نقد و بررسی