دبی

معرفی

ساعت کاری ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰ یکشنبه تا چهارشنبه
۱۱:۰۰ تا ۲۱:۰۰ پنجشنبه تا شنبه
وب سایت http://www.imgworlds.com/en/#
آدرس E۳۱۱, Sheikh Mohammed Bin Zayed Road، City of Arabia، Dubai Land - Dubai - United Arab Emirates

این  پارک تفریحی سرپوشیده در دبی، امارات متحده عربی، اولین  اَبَرمرکز تفریحی موضوعی در دبی است. پارک به چهار «منطقه اسطوره‌ای» تقسیم می‌شود. دو منطقه به برندهای جهانی Cartoon Network و ماروِل اختصاص دارد و بلوار IMG و دره گمشده (مناطق ماجرای دایناسورها) توسط خود گروه IMG طراحی شده‌اند.

پارک IMG بزرگترین مرکز تفریحی موضوعی سرپوشیده جهان است با قابلیت کنترل دما است. پارک با بیش از 1.5 میلیون فوت مربع مساحت، ظرفیت پذیرش بیش از 20،000 مهمان در روز را دارد و شامل تفریحاتی مثل چرخ و فلک‌ها، سواری‌های هیجان‌انگیز و دیگر جاذبه‌های مبتنی بر کاراکترهای معروف Cartoon Network, ابرقهرمان‌های مارول و دایناسورهای انیماترونیک می‌شود. همچنین مغازه‌های موضوعی مختلف، غذاخوری‌ها و یک مجموعه سینما با 12 پرده متعلق به گروه سینماهای Novo  در دبی از دیگر امکانات IMG است.

Cartoon network

مخصوص کوچکترها با دستگاه‌های سواری طراحی شده برای خردسالان بر مبنای شخصیت‌های محبوب شبکه مثل دختران پاورپاف، سواری جذاب گام‌بال و همینطور سینمای 5D بن تن و شوی زنده LazyTown.

منطقه ماروِل

کودکان و نوجوانان عاشق هیجان در اینجا حسابی آدرنالین ترشح خواهند کرد. «چرخه آذرخش ثور» (یک چرخ و فلک سریع) هر کسی را خواهد ترساند. ثور یکی از شخصیت‌های مجموعه انتقام جویان است که در نبرد انتقام‌جویان در دستگاه سواری تاریک اولترون (سیاره ثور) به جنگ خرابکار شیطانی ویلیان اولترا می‌رود. همچنین نمایش سه بعدی مبتنی بر Epsilon هالک که از پرده‌های پروجکشن 360 درجه متحرک استفاده می‌کند تا شما را به یک نبرد سهمگین بفرستد.

دره گمشده ماجرای دایناسور

این منطقه تخیلی توسط خود تیم IMG طراحی شده و خانه 69 دایناسور انیماترونیک (دایناسورهای روباتی متحرک) است. اگر به یکی از آنها برخوردید، مودبانه از او خواهش کنید برای اینستاگرام با شما عکس بگیرد. البته او با خوشحالی خواهد پذیرفت. در قلمرو ممنوعه دایناسورهای بداخلاق‌تر در سفری از میان جنگل شما را تعقیب خواهند کرد. برای تجربه یک هیجان واقعی سوار چرخ و فلک کوچک اما سریع وِلوکراپتور (نوعی دایناسوری کوچک) بشوید که در عرض 2.5 ثانیه سرعت شما را از صفر به 100 خواهد رساند.

بلوار IMG

مشهورترین منطقه اینجا هتل شبح زده است که پشت هر کسی را می‌لرزاند. هزارتویی از اتاق‌ها و راهروها که محل زندگی ارواح و غول‌هاست. حداقل سن مجاز برای ورود 15 سال است.

فاصله تا مکان های مهم

دهکده جهانی ۶٫۷ کیلومتر

نقد و بررسی