دبی

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس خور دبی

خور دبی یک نهر آب شور در دبی امارات متحده عربی، است. سابق بر این نهر به پناهگاه حیات وحش راس الخور منتهی می‌شد اما در طرح جدید توسعه، کانال دبی در خلیج فارس امتداد می‌یابد، طبق برخی شنیده‌ها سر دیگر نهر قرار است تا العین در خاک امارات پیش برود و به نام رود زارا خوانده شود.

خور دبی با 9 مایل طول از خلیج‌فارس سرچشمه می‌گیرد و دبی را به دو قسمت دیره و بر دبی تقسیم می‌کند.

پروژه دیگری به نام تالابها مبنی بر ساخت هفت جزیره روی خور دبی نیز در دست بررسی است. قطعه مرکزی پایه برج‌های سه گانه دبی (یک برج 400 متری و دو برج 300 متری) خواهد بود.

چهار ایستگاه برای توقف تاکسی‌های آبی در نظر گرفته شده است، دو ایستگاه در بخش دیره و دو ایستگاه در منطقه بر دبی. از نهر می‌توان کاخ‌ها، مساجد و دیگر نقاط مهم دبی مانند سوک (بازار فضای باز) طلایی و روستای میراث دبی را دید.

اگر به تنهایی در حال بازدید از دبی هستید، صبح زود یا عصر به خور بروید و از لحظات آرام و صدای آب لذت ببرید یا اینکه در میانه روز بروید و با سرزندگی و ازدحام جمعیت اطرفتان همراه شوید (به غیر از تابستان‌ها که دمای هوا در نیمروز از 43 درجه فراتر می‌رود). لنج‌های سنتی عربی قایق‌های یک دکله چوبی هستند که معمولا برای حمل بارهای سنگین تجاری از آنها استفاده می‌شود. آبرا تاکسی آبی سنتی دبی، یک قایق موتوری است.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی