خاورمیانه

تورها

عنوان ایرلاین اقامت قیمت از
موردی یافت نشد!

نقد و بررسی

معرفی خاورمیانه

جاذبه ها

مراکز خرید

مطالب

بررسی هتل شانگری‌لا بسفر در استانبول
خانم کیت کوکس یک متخصص در زمینه معرفی اقامتگاها‌ی خاص و جذاب به علاقه‌مندان است. او این بار به سراغ هتل شانگری‌لا بسفر رفته...
۱۱ مکان زیبا در خاورمیانه
خاورمیانه اقلیم تضادهاست. این منطقه در طول چند دهه اخیر همیشه در فهرست بدترین اخبار بوده و در عین حال گهواره تمدن...
۱۱ مکان زیبا در خاورمیانه
خاورمیانه اقلیم تضادهاست. این منطقه در طول چند دهه اخیر همیشه در فهرست بدترین اخبار بوده و در عین حال گهواره تمدن...
۱۱ مکان زیبا در خاورمیانه
خاورمیانه اقلیم تضادهاست. این منطقه در طول چند دهه اخیر همیشه در فهرست بدترین اخبار بوده و در عین حال گهواره تمدن...
۱۱ مکان زیبا در خاورمیانه
خاورمیانه اقلیم تضادهاست. این منطقه در طول چند دهه اخیر همیشه در فهرست بدترین اخبار بوده و در عین حال گهواره تمدن...

محله ها

مرکزی

مرکزی

میدان آزادی

میدان آزادی

میدان امام خمینی

میدان امام خمینی

بلوار فرودگاه

بلوار فرودگاه

خیابان دکتر شاهچراغی

خیابان دکتر شاهچراغی

بزرگراه فرودگاه

بزرگراه فرودگاه

دیرستان

دیرستان

بلوار امام خمینی

بلوار امام خمینی

بلوار شهید خلبان بابایی

بلوار شهید خلبان بابایی

جاده فرودگاه

جاده فرودگاه

شهر فرودگاهی امام خمینی

شهر فرودگاهی امام خمینی

کنارک

کنارک

بلوار ولایت

بلوار ولایت

باکرکوی

باکرکوی

باکرکوی یک محله، حوزه شهری (بلدیه) و منطقه ای در سمت اروپایی استانبول است. این منطقه پرجمعیت با بافت مسکونی به طبقه مرفه استانبول تعلق دارد. حوزه شهری باکرکوی از سه منطقه دیگر این بخش وسیع‌تر است و چند محله دیگر مانند Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy را نیز شامل می شود. باکرکوی بین بزرگراه D-100 (معروف به E-5) و ساحل دریای مرمره قرار دارد. بیمارستان روانی بزرگ، "بیمارستان تخصصی اعصاب و روان Bakırköy " و مراکز اقتصادی و خرید مهم از دیگر شاخصه های این منطقه محسوب می‌شوند.


باکرکوی  با یک محله عظیم خرید ( که میزبان برندهای مشهوری مثل مرکز خرید Carousel است)، چند سینما و کافه و همینطور تبدیل چند خیابان به مراکز خرید پیاده‌رو ، یکی از قطب‌های تجاری مهم استانبول محسوب می‌شود.


دسترسی به این منطقه با وسائل حمل و نقل عمومی آسان است؛ تاکسی‌های اشتراکی (به ترکی دلموش؛ مینی‌وَن هائی که در مسیرهای مشخص مسافر سوار می‌کنند). به بی‌اوغلو در تمام طول شب یافت می‌شوند؛ خط اتوبوس به مقصد Mecidiyeköy دائر است (هر چند، استفاده از اتوبوس در جاده D-100  چندان مطلوب نیست: یک سرویس قایق، مسافران را به Kadıköy و Bostancı در بخش آسیائی شهر و همینطور جزائر (به ترکی Adalar) می‌برد: همچنین راه‌آهن سبک از فرودگاه به آکسارای از اینجا رد می‌شود. بعلاوه، یک ایستگاه راه آهن برون‌شهری بین Sirkeci و Halkalı نیز وجود دارد.

Sanayi

Sanayi

مرادپاشا

مرادپاشا

بالیک حصار

بالیک حصار

Dokuz Eylul

Dokuz Eylul

جمهوریت

جمهوریت

چونور

چونور

میلاس

میلاس

اژه

اژه

سیهان

سیهان

قرهود

قرهود

مصدر

مصدر

شارجه

شارجه

خیابان سلطان قابوس

خیابان سلطان قابوس

راس ابو عبود

راس ابو عبود

فروانیه

فروانیه

قاضی پاشا

قاضی پاشا

احمد یسوی

احمد یسوی

بیوک کایاسیک

بیوک کایاسیک

جمیرا

جمیرا

جمیرا در لغت به معنای "زیبا" و منطقه‌ای مسکونی در دبی است که بیشتر از خانه‌های کوچک خصوصی تشکیل شده. این منطقه به سه محله "جمیرا 1"، "جمیرا 2" و "جمیرا 3" تقسیم شده است. در این منطقه هم خانه‌های گران قیمت و بزرگ یافت می‌شود و هم خانه‌های شهری با قیمت معقول‌تر با سبک‌های معماری مختلف. این منطقه محبوب مهاجرانی است که در امارات کار می‌کنند و اغلب توریست‌هائی که به دبی می‌آیند جمیرا را می‌شناسند.


توسعه دبی از اواخر دهه 1990 با رشد و توسعه مسکن در دبی همزاه بوده. در این فرآیند، جمیرا به منطقه مورد علاقه مهاجران ثروتمندتر و هتل های لوکس تبدیل شد. نا جمیرا بعنوان بخشی مهم از دبی معاصر تبدیل به یک برند با اهمیت ویژه شده است.


جمیرا کمربند اصلی ساحلی را اشغال می‌کند و از بندر رشید به سمت جنوب و مرکز دبی امتداد می یابد.

بر دبی

بر دبی

جبل علی

جبل علی

دبی مارینا

دبی مارینا

دیره

دیره

بستکیه

بستکیه

رقه

رقه

مدینه جمیرا

مدینه جمیرا

پالم جمیرا

پالم جمیرا

خیابان شیخ زائد

خیابان شیخ زائد

البرشا

البرشا

کرید

کرید

بلک

بلک

بلک یک منطقه شهری با شهرداری مستقل در ناحیه سریک استان آنتالیا در ترکیه است. جمعیت محلی بسته به فصل بین 750 نفر در فصل خلوت و 10000 نفر در  فصل شلوغ متغیر است.


بلک یکی از مراکز مهم در صنعت توریسم ترکیه و همینطور خانه بیش از سی هتل چهار ستاره و پنج ستاره و  خدمات، مراکز سرگرمی و مکان‌های رفاهی دیگر است. شهر و محوطه حومه آن  به خاطر سالن های اسپا و حوضچه های آب گرم  که از 7 چشمه تغذیه می‌شوند، مشهور هستند.


بلک یک مرکز آموزش گلف است که در سال 2012 میزبان فینال مسابقات گلف خطوط هوائی ترکیه و در سال 2013 میزبان تور گلف خطوط هوائی بود.


آبشار Kurşunlu در بلک واقع است. بیش از 100 گونه پرنده در این شگفتی طبیعی زندگی می‌کنند. غار پنهان در پشت آبشار از نقاط محبوب توریست‌ها در بلک است. شهر باستانی پرگ (Perge) متعلق به دوران هلنی در همسایگی بلک قرار دارد. پرگ پس از افه‌سوس دومین شهر بزرگ هلنی است. آمفی تئاتر بزرگ باستانی آسپندوس در این شهر هنوز پابرجاست و می‌تواند میزبان 15000 مخاطب باشد.

سیده

سیده

شهر یونانی باستانی سیده در سواحل جنوبی مدیترانه در ترکیه، شهری مسافرپذیر و یکی از شناخته‌شده ترین مناطق کلاسیک ترکیه ، در نزدیکی ماناوگات (Manavgat) و روستای Selimiye ، در 78 کیلومتری شهر آنتالیا در استان آنتالیا قرار دارد.


سیده با بخش شرقی ساحل پامفلیا، در 20 کیلومتری شرق دهانه رودخانه Eurymedon همسایه است. امروزه، همانند روزگار باستان، شهر باستانی در یک شبه جزیره کوچک شمالی – جنوبی با یک کیلومتر طول و 400 متر وسعتواقع  است.


در سال 1895 پناهندگان ترک مسلمان از جزیره کِرِت به ویرانه‌های این شهر باستانی سفر کردند و نام سِلیمیه را بر آن نهادند. امروزه سیده بعنوان یک مقصد تعطیلات محبوب دوران شکوفائی و حیات تازه‌ای را تجربه می‌کند.


بقایای ویرانه‌های باستانی شامل سه معبد، یک قنات و یک نیمفائوم می‌ شود. نیمفائم بنایی است که در یونان و روم باستان برای ستایش نیمف‌ها، الهگان کوچک طبیعت و محافظان چشمه‌ها ساخته می‌شده است. نیمفائوم سیده، یک غار با منبع آب طبیعی مخصوص نیمف‌ها، در اصل یک غار مصنوعی یا سازه یک فواره با طراحی فوق‌العاده است.

لارا

لارا

لارا منطقه‌ای در شهر آنتالیا است. هتل‌های تم دار متعددی در این منطقه (بیشتر در ناحیه کوندو) بنا شده اند. غالب این هتل‌ها به شکل مکان‌های مشهور جهان (بعنوان مثال کاخ توپکاپی، ونیز، یا کرملین)  هستند.


ساحل ماسه‌ای لارا در 12 کیلومتری شرق منطقه قرار دارد و با یک پرچم آبی قابل شناسائی است. ساحل از شرق تپه‌های آنتالیا، پائین‌تر از آبشار دودِن در شرق آبشار آغاز می‌شود و تا خلیج آنتالیا امتداد دارد. ساحل ماسه‌ای اصلی از شرق این نقطه آغاز می‌شود و تا چند کیلومتر امتداد می‌یابد.


شهرت آب های زمردی و شفاف لارا از 10 سال پیش آغاز شد و خیلی سریع در جهان توریسم گسترش یافت. در طول این 10 سال هتل  های متعددی در این منطقه ساخته شدند. امروزه منطقه لارا یکی از مشهورترین مناطق توریستی با ساحل شنی زیبا و آب‌های به شفافیت کریستال است.

کمر

کمر

کِمر یک اقامتگاه  ساحلی و بخشی از استان آنتالیا در ساحل مدیترانه ای ترکیه ، در 40 کیلومتری غرب شهر آنتالیا،  واقع است.


کِمِر در خلیج آنتالیا، 53 کیلومتری ساحل دریا به کوه‌های تائوروس غربی تکیه کرده است. هوای ساحل مدیترانه‌ای گرم، خشک و آب دریا گرم است. تا اوائل دهه 80 این منطقه یک منطقه کاملاً روستائی بود. اما امروزه شهر کِمِر و روستاهای ساحلی پیرامون آن جایگاه ویژه‌ای در صنعت توریسم ترکیه دارند.


دریا، کوه‌ها و جنگلهای کاج، طبیعت خاص کِمر یکی از جاذبه‌های اصلی این منطقه است. کرانه دریا بین Beldibi و Tekirova از چند ساحل در خلیج‌های به اندازه‌های مختلف تشکیل شده است که عمده آنها به جای ماسه‌ای سنگی هستند. دره گوینوک‌(Göynük Canyon)، روستای اولوپینار (Ulupınar)، الیمپوس، سنگ مشتعل کیامائرا (chiamaera)، شهر باستانی فاسلیس (Phaselis)، سه جزیره و پارک طبیعی جاذبه های گردشگری کِمِر را تشکیل می‌دهند.  


کِمِر میزبان رویدادهای سالانه ای مثل نمایشگاه‌های هنری در فاسلیس، مسابقات قایق‌رانی، مسابقات قهرمانی رالی جهانی (WRC)، مسابقات قهرمانی دریائی ترکیه، قهرمانی موتورکراس ترکیه، فستیوال هنری فاسلیس، و کارناوال کِمِر می‌باشد.


تور دوچرخه‌سواری ریاست‌جمهوری ترکیه یک تور دوچرخه‌سواری جاده‌ای مرحله‌ای است که بهار هر سال در کمر برگزار می‌شود.

بشیکتاش

بشیکتاش

بشیکتاش منطقه‌ای در ساحل اروپائی تنگه بسفر (Bosphorus ) در استانبول است. این منطقه از شمال با نواحی ساری‌یر و شیشلی، از غرب با  Kağıthane و شیشلی، از جنوب با بی‌اوغلو، و از شرق با بسفر هم‌مرز است. روبروی بشیکتاش در آن سوی بسفر منطقه شهری Üsküdar قرار دارد.


از کاخ دلمه‌باغچه در جنوب گرفته  تا محله تاریخی Bebek در شمال، بشیکتاش مرکز برخی از جاذبه های گردشگری نیمه اروپایی تنگه بسفر است. بعلاوه محله‌های غالباً گران و متعلق به طبقه متوسط رو به بالای بخش اروپائی تنگه بسفر  مانند لونت (سفیر بزرگترین آسمانخراش تکمیل شده ترکیه) و Etiler (مرکز رستوران‌ها و کافه‌ها) نیز در بشیکتاش قرار دارند.


 Yildis (کاخ و پارک ملی Yildis)، و Kuruçeşme (سالن موسیقی فضای باز ترکسل)، Ortaköy (مسجد Ortaköy، رستوران‌ها و کافه های معروف)، و Arnavutköy (کالج رابرت، قدیمی ترین کالج خارجی آمریکا، عمارت‌های چوبی عثمانی و غذای دریائی) از دیگر بخشهای مشهور بشیکتاش هستند.


موزه دریائی مشهور بشیکتاش همراه با مقبره بارباروس خیرالدین پاشا در اطراف میدان بشیکتاش، نزدیک به دریا واقع شده‌اند، بعلاوه شما می‌توانید در تور استانبول خود از کاخ  Ciragan نیز بازدید بکنید و یا بلوار بارباروس را به سمت شمال بروید و از اثر مشهور تاریخی کاخ Yildiz و طبیعت بکر پارک ملی Yildiz دیدن کنید.

لونت

لونت

Levent یکی از مراکز تجاری اصلی استانبول، در بخش اروپائی شهر، شمال شاخ زرین، ساحل غربی تنگه بسفر قرار دارد و بخشی از حوزه شهری بشیکتاش محسوب می‌شود.


Levent میزبان صفیر، بلندترین آسمانخراش کامل ترکیه با 54 طبقه و 238 متر ارتفاع (261 متر با نوک مخروطی آن) است. ایستگاه‌های Gayrettepe، Levent و 4 خط M2 مترو استانبول در خدمت منطقه تجاری Levent  و محله‌های مجاور آن هستند.


مراکز خرید Akmerkez، کانیون، متروسیتی و اوزدیلِک پارک در لونت قرار دارند.

نیشانتاشی

نیشانتاشی

نیشانتاشی بخشی از ناحیه شیشلی در نیمه اروپائی استانبول است. این بخش از چهار محله Teşvikiye, Maçka, Osmanbey و Pangaltı تشکیل شده است که با مراکز خرید محبوب و مجتمع های مسکونی مجلل از گران‌ترین محله‌های بخش اروپائی استانبول هستند. مراکز مد، فروشگاه‌های بزرگ، کافه‌ها و رستوران‌های خوبی در این منطقه قرار دارند. خیابان عبدی ایپک‌چی، گران‌ترین خیابان خرید از لحاظ قیمت اجاره بها از محله‌های Maçka و Teşvikiye آغاز می شود و تا مرکز نیشانتاشی ادامه می‌یابد.


در خیابان Teşvikiye (تشویقیه) که از Maçka به Valikonağı می‌رود، برندهائی مثل ایمپریو آرمانی، گوچی و زارا قرار دارند. برای استراحت و صرف قهوه و چای یک انتخاب سخت بین دو گزینه کافه آرمانی و کافه Teşvikiye خواهید داشت، زیرا هر دو بسیار ایده‌آل هستند.

تقسیم

تقسیم

میدان تقسیم، در ناحیه بی‌اوغلو  بخش اروپائی استانبول، یکی از مناطق توریستی اصلی ترکیه، مرکز سیستم حمل و نقل عمومی استانبول به واسطه رستوران‌ها، مراکز خرید و هتل‌هایش از محبوبیت ویژه‌ای بین مردم محلی و گردشگران برخوردار است. این میدان قلب استانبول مدرن محسوب می‌شود. ایستگاه مرکزی شبکه مترو استانبول نیز در همین میدان قرار دارد. همچنین بنای یادبود جمهوری در این میدان قرار دارد. این بنای یادبود توسط پیترو کانونیکا (مجسمه‌ساز ایتالیائی؛ 1959 – 1869) ساخته و در سال 1928 به مناسبت پنجمین سالگرد بنیانگذاری حکومت جمهوری ترکیه در 1923 پس از جنگ‌های استقلال از آن پرده‌برداری شد.


میدان تقسیم مرکز شبکه حمل و نقل و یکی از محبوب‌ترین نقاط شهر چه برای مسافران تور استانبول و چه برای مردم بومی ترکیه است. خیابان استقلال، یک پیاده روی بلند با مراکز خرید متعدد به این میدان ختم می‌شود. دور میدان تقسیم را آژانس های مسافرتی ، هتل ها ، رستوران‌ها و فست‌فودهای زنجیره‌ای بین‌المللی مانند پیتزا هات، مک‌دونالد، سا‌ب‌وِی و برگر کینگ پر کرده‌اند. همچنین این میدان میزبان بزرگترین هتل های استانبول از قبیل اینتر‌کنتینانتال، هتل ریتزکارلتون و هتل مرمره است.


میدان تقسیم علاوه بر مرکز اصلی شبکه اتوبوس شهری، پایانه‌های Hacıosman-4 و Levent-Taksim-Yenikapı مترو استانبول را نیز در خود جا داده است.

شیشلی

شیشلی

شیشلی یکی از 39 ناحیه استانبول، در بخش اروپائی شهر قراردارد. شیشلی از شرق با بشیکتاش، از شمال با ساریر پ، از غرب با نواحی ایوب (Eyüp) و کاغذخانه (Kağıthane) و از جنوب با ناحیه بی‌اوغلو (Beyoğlu) همسایه است. شیشلی یک منطقه مرکزی با امکانات گسترده، سیستم حمل و نقل مناسب و دیگر زیرساخت‌ها، یکی از مراکز اصلی تجارت و خرید استانبول است. جاده اصلی از شیشلی به برج‌های Mecidiyeköy، Gayrettepe، Levent و غیره، هم اکنون مملو از بلوک‌های اداری است. بزرگترین مرکز خرید اروپا و دومین مرکز خرید بزرگ جهان، مرکز خرید جواهر استانبول، در این ناحیه بنا شده. شیشلی در گذشته یک منطقه طبقه متوسط بوده و امروزه کیفیت مطلوب زیرساخت‌ها و امکانات محله‌های آن بویژه محله شیک و جذاب نیشانتاشی، مطلوب بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ است. یکی ازمشکلات دائمی منطقه یافتن جای پارک بویژه در خیابان های باریک این منطقه است. برخی از ساختمان ها، مکان های مهم دیگر شیشلی  عبارتند از ؛ موزه نظامی، سالن های کنسرت Cemal Resit Rey و Lutfi Kirdar ، نمایشگاه‌ها، سالن های سینما و تئاتر، دانشکده ها، استادیوم Ali Sami Yen متعلق به تیم گالاتاسرای، مغازه های نفیس در خیابان Rumeli و نیشانتاشی، رستوران های زیبا در محله ماکا، منطقه Tesvikiye، و غیره خانه شهردار استانبول نیز در این ناحیه در Valikonagi قرار دارد.

عثمان بی

عثمان بی

یکی از چهار محله ای که  ( همراه با Teşvikiye, Maçka و Pangaltı) منطقه نیشانتاشی در ناحیه شیشلی استانبول، ترکیه را شکل می‌دهند.


کتیبه یادبود سنگی در محلی که هرانت دینک (روزنامه نگار ترک) در سال 2007 روبروی دفترش به دست اوگون ساماست، راستگرای افراطی ترک کشته شد، در این محله قرار دارد.


خیابان عثمان بی، خیابان برندها و بوتیک‌هاست. این خیابان که به نام منطقه عثمان بی نامگذاری شده، یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های ترکیه و مملو از نقاط دیدنی برای خرید و غذا خوردن است. چهره جدید این خیابان پس از بازسازی توجه بسیاری از عمده فروشان محلی و بین‌المللی را به خود جلب کرده. خرده فروش‌های ساکن این خیابان در هفته اول جشنواره خرید استانبول اجناس را به قیمت عمده به مشتریان عرضه می‌کنند.


به گفته سرپرست انجمن تولید کنندگان نساجی و انجمن بازرگانان (OTİAD)، ناحیه Osmanbey استانبول در پنج ماه اول سال 2015 بیش از 69 استان دیگر ترکیه صادرات پارچه داشته است.

بایرام پاشا

بایرام پاشا

بایرام‌ پاشا یک منطقه حومه‌ای در سمت اروپائی استانبول است. این منطقه از بافت مسکونی کارگری و مراکز و محوطه‌های صنعتی تشکیل شده است. این منطقه حومه شهری با 8 کیلومتر مربع مساحت، 269.481 نفر جمعیت (سال 2010) را در خود جای داده است. منطقه بایرام پاشا از شمال با Gaziosmanpaşa، از شرق با Eyüp، از جنوب با Zeytinburnu و از غرب با Esenler همسایه است.


بخش عمده جمعیت بایرام پاشا را آلبانیائی‌ها و بوسنیائی‌ها تشکیل داده‌اند. خانه‌ها در این منطقه کارگری از کیفیت بالائی برخوردار نیستند. منطقه، حتی در بخش‌های مسکونی پر از کارگاه‌ها و کارخانه‌های کوچک است و محوطه‌های بزرگتر کاربرد کاملا صنعتی دارند.


چندین ساختمان عمومی مهم در این منطقه واقع شده: بزرگ‌ترین زندان استانبول (که دیگر استفاده نمی‌شود.) دو مجموعه بزرگ ورزشی ، ایستگاه اصلی اتوبوس (که ایستگاه اتوبوس Esenler خوانده می‌شود اما در اصل در منطقه بایرام پاشا واقع شده است).


Bayrampaşaspor نام تیم فوتبال محلی منطقه است.


در اول دسامبر 2015، انفجاری در نزدیکی ایستگاه مترو بایرام‌پاشا باعث مجروح شدن چندین نفر شد.

مرتر

مرتر

لاللی

لاللی

آکسارای

آکسارای

آکسارای بخشی از منطقه فاتح است. در قرن پانزدهم سلطان محمد فاتح، پس از فتح این منطقه برای افزایش جمعیت آن، مردم آکسارای در ترکیه مرکزی را به این منطقه کوچاند و آنها آکسارای را بنیان نهادند. همچنین آکسارای در همسایگی محله Eminönü در اطراف مسجد Pertevniyal Valide Sultan  (ولیده سلطان، همسر سلطان محمد فاتح) قرار دارد. آکسارای دارای ظاهری مدرن است، با  هتل ها و مغازه هائی که بیشتر در تجارت با روسیه و رومانی فعال هستند. ایستگاه پایانی خط LRT استانبول به فرودگاه بین المللی آتاتورک در Yeşilköy ، در آکسارای واقع شده است.

فاتح

فاتح

فاتح شاخ طلایی در شمال را به دریای مرمره در جنوب متصل می کند، از غرب به دیوار تئودوری و از شرق به تنگۀ بسفر منتهی می‌شود.


دانشگاه استانبول که در سال 1453 تأسیس شد، در منطقه فاتح قرار دارد. مقامات استانی و مراکز اداری از جمله دفتر فرماندار، دفتر مرکزی پلیس، شهرداری و اداره مالیات در این منطقه مستقر هستند.


فاتح، سرزمین سه امپراتوری بزرگ (روم، بیزانس و عثمانی) بعنوان توریستی‌ترین بخش استانبول در داخل دیوارهایش از نظر ساختمان‌های تاریخی بسیار غنی است و کم ندارد. کلیسای ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی، مسجد سلطان احمد (مسجد آبی)، آب انبار باسیلیکا ، هیپودروم قسطنطنیه (یا میدان سوارکاری سلطان احمد)، موزه تاریخ باستان، موزه هنر ترکی و اسلامی، پارک گلخانه ( Gülhane Park)، کلیسای چورا ، مسجد سلیمانیه، قلعه یدیکوله (Yedikule Fortress)، آبراه والنس، حمام چمبِرلیتاش (Çemberlitaş Hamam)، بازار بزرگ و بازار مصری‌ها پربازدید‌ترین آثار تاریخی منطقه فاتح هستند.

سلطان احمد

سلطان احمد

سلطان احمد، منطقه‌ای کوچک و شسته و رفته در نوک شبه جزیره تاریخی زادگاه اولیه شهر استانبول و خانه اکثر جاذبه های گردشگری بزرگ : کلیسای ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی ، مسجد سلطان احمد (مسجد آبی)، آب انبار باسیلیکا ، هیپودروم قسطنطنیه (یا میدان سوارکاری سلطان احمد)، موزه تاریخ باستان و موزه هنر ترکی و اسلامی.


ازار آراستا (Arasta)، جذاب‌ترین خیابان خرید منطقه سلطان احمد با رشته‌ای از بوتیک‌های کوچک که همه چیز از عتیقه‌جات تا سرامیک‌های معاصر از بخش جنوبی مسجد آبی آغاز می‌شود. لوازم حمام جنیفر، فروشنده انواع حوله دستباف از اقصی نقاط ترکیه و کوکُن (Cocoon) که تصاویر رنگارنگ مدرن را با هنر باستانی نمد مالی تلفیق می‌کند، دو مغازه ویژه‌ای هستند که حتما باید به آنها سر زد.

پرا

پرا

کوجه تپه

کوجه تپه

Çamlimanı

Çamlimanı

جزیره کبوتر

جزیره کبوتر

بلوار ساحل

بلوار ساحل

خیابان فردوسی

خیابان فردوسی

میدان وصال

میدان وصال

خیابان رودکی

خیابان رودکی

محله تپه

محله تپه

بزرگراه ساحلی

بزرگراه ساحلی

آلزانکاک

آلزانکاک

یک منطقه ملی واقع در بخش تاریخی حوزه کلانشهر کناک است که از نوک سواحل جنوبی خلیج ازمیر، نزدیک میدان تاریخی ازمیر همنام منطقه (میدان کناک) و ساختمان قرن نوزدهمی پاشاپورت آغاز می شود و 3200 متر خیابان ها و تفرجگاه‌های ساحلی (که به نام کوردون شناخته می شوند) را طی می کند تا به کلانشهر همسایه "بورنووا" در انتهای شرقی آبهای خلیج بپیوندد.


در دوره عثمانی، این منطقه "La Punta" ( واژه ایتالیائی به معنای دماغه که در متن های فرانسوی بصورت “La punte” نیز نوشته می شود.) نام داشت و محل سکونت طبقه متوسط مرفه جامعه بود.


دو هتل اصلی منطقه با همکاری برندهای بین‌المللی Swissôtel و هیلتون در بخش کناک قراردارند. این هتل ها پشت میدان جمهوری در محوطه وسیعی که با مجسمه آتاتورک قابل تشخیص است واقع شده‌اند. کسانی که می خواهند از گشت و گذار در یک موزه در عمارتی کهن لذت ببرند باید به انتهای شرقی Alsancak بروند.


موزه آتاتورک در طول موج آپارتمان سازی دهه‌های گذشته به همان صورت باقی مانده. در این ساختمان دو طبقه تراس دار می‌توان گوشه ای از زندگی در ازمیر قرن نوزدهم و شکوه و ثروت ازمیر در آن دوران را مشاهده کرد.


بندر ازمیر، استادیوم Alsancak ازمیر و خط آهن Alsancak  نیز در این منطقه واقع شده‌اند.

Çiğli

Çiğli

کناک

کناک

Kaleici

Kaleici

آتاتورک

آتاتورک

Dağ

Dağ

Güzelçamlı

Güzelçamlı

Kemeraltı

Kemeraltı

Siteler

Siteler

دالیان

دالیان

بزرگراه النفط

بزرگراه النفط

Aziziye

Aziziye

Cimenlik

Cimenlik

بلوار مروارید

بلوار مروارید

Laleli

Laleli

DownTown

DownTown

بی اوغلو

بی اوغلو

صحرا

صحرا

Serik

Serik

Hamidiye

Hamidiye

Sahibiata

Sahibiata

Ferhuniye

Ferhuniye

Carsi

Carsi

Buyuk Iskender

Buyuk Iskender

Yenikoy

Yenikoy

الممزر

الممزر

خور دبی

خور دبی

خیابان جهان

خیابان جهان

ساحل

ساحل

Icmeler

Icmeler

Birgi

Birgi

Buyukkayacik

Buyukkayacik

Abdulaziz

Abdulaziz

ساحل

ساحل

Tepecik

Tepecik

میدان امام خمینی

میدان امام خمینی

جاده Marganlar

جاده Marganlar

Zeytinburnu

Zeytinburnu

Sariyer

Sariyer

Ziyagokalp

Ziyagokalp

Sinan

Sinan

Arapsuyu

Arapsuyu

Fabrikalar

Fabrikalar

Ortakent

Ortakent

Gumbet

Gumbet

میدان آبشار

میدان آبشار

خیابان سنایی

خیابان سنایی

Hamoor

Hamoor

میدان امیرکبیر

میدان امیرکبیر

میدان پردیس

میدان پردیس

بلوار ایران

بلوار ایران

خیابان الوند

خیابان الوند

حرم مطهر

حرم مطهر

رباط سفید

رباط سفید

چهار راه شهدا

چهار راه شهدا

جاده کرانه

جاده کرانه

بلوار دستغیب

بلوار دستغیب

خیابان حافظیه

خیابان حافظیه

سعدی جنوبی

سعدی جنوبی

بزرگراه خلیج فارس

بزرگراه خلیج فارس

برکه خلف

برکه خلف

خیابان مهر مادر

خیابان مهر مادر

خیابان نواب صفوی

خیابان نواب صفوی

توس

توس

میدان شهدا

میدان شهدا

خیابان حافظ

خیابان حافظ

بلوار ارم

بلوار ارم

میدان ولایت

میدان ولایت

جزیره هرمز

جزیره هرمز

جاده چاهکوه

جاده چاهکوه

خیابان خالد بن ولید

خیابان خالد بن ولید

فستیوال سیتی

فستیوال سیتی

Barbaros

Barbaros

Mountains

Mountains

ساحل Icmeler

ساحل Icmeler

بزرگراه Gumushane-Trabzon

بزرگراه Gumushane-Trabzon

Camikebir

Camikebir

Kirazli

Kirazli

میدان جوانان ۱۹ می

میدان جوانان ۱۹ می

درخت سبز

درخت سبز

بلوار بوستان

بلوار بوستان

جنگل حرا

جنگل حرا

Aksu

Aksu

خیابان لطف علی خان زند

خیابان لطف علی خان زند

ساری

ساری