بمبئی
/ /
فستیوال Kala Ghoda Arts بمبئی
فستیوال Kala Ghoda Arts بمبئی

فستیوال Kala Ghoda Arts بمبئی

معرفی

ساعت کاری
وب سایت http://www.kalaghodaassociation.com/
آدرس منطقه Kala Ghoda

این فستیوال سالانه به مدت 9 روز از اولین شنبه فوریه تا دومین یکشنبه فوریه در منطقه کالا گهودا در جنوب بمبئی برگزار می‌شود.

از زمان آغاز فعالیت خود در سال 1999، جشنواره پیوسته در حال رشد بوده و بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان زیادی را از سایر نقاط کشور و جهان به خود جلب کرده است. این جشنواره توسط انجمن کالا گهودا (سازمانی غیر انتفاعی با هدف "ارتقاء سطح فرهنگی منطقه  کالاگهودا و تبدیل آن به یکی از  مناطق هنری بمبئی") و تیم‌های مسئول بخش‌های 12گانه فستیوال برگزار می‌شود.

جشنواره شامل بخش‌های هنرهای تجسمی، رقص، موسیقی، تئاتر، سینما، ادبیات شامل ادبیات کودکان به عنوان بخش جانبی، کارگاه‌های آموزشی، پیاده‌روی میراث، طراحی و معماری شهری (2014)، غذا، بخش اختصاصی کودکان و بخش خیابانی پر جنب و جوش از جمله دکه‌های فروش محصولات سازگار با محیط زیست، آثار هنری دست‌ساز و صنایع‌دستی می‌شود.

ورود به همه یخش‌ها برای همه آزاد است (به اندازه ظرفیت سالن‌ها) و هزینه‌ها با حمایت مالی شرکت‌ها برآورده می‌شود. جایگاه ها عبارتند از: سالن نمایش در گالری ملی هنر مدرن، باغ در کتابخانه دیوید ساسون، چمن ها و سالن های نمایش در CSMVS، موزه بمبئی، کراس مِیدن، باغ هورنیمان سیرکل، تالار M C Ghia ، کافه تریا در وست ساید، فروشگاه تاتا در ساختمان ارتش و نیروی دریایی و کل خیابان کایکاشرو دوباش و پارکینگ آن،که به نام ردیف رامپارت روو شناخته می‌شود. در طول جشنواره بسته به حجم ترافیک، ورود وسایل نقلیه به رامپارت روو ممنوع می‌شود و کل منطقه به یک خیابان خالی با دکه‌های غذاخوری، هنرمندانی که آثار خود را می‌فروشند، نقاشانی که از مشتریان در محل پرتره می‌کشند.، آثار هنر خیابانی و غیره تبدیل می‌شود. در سال‌های اخیر با اضافه شدن کراس مِیدن و هورنیمان سیرکل، فستیوال از مرزهای کالا گهودا فراتر رفته است.

موفقیت جشنواره کالا گهودا، باعث ایجاد انگیزه تاسیس چندین جشنواره هنری و فرهنگی در این فصل سال شد، زمانی که آب و هوا در بمبئی خنک است و خورشید زود غروب می‌کند  جشنواره بمبئی، جشنواره جشن باندرا و جشنواره کیتاب سال 2007 از مشهورترین این جشنواره‌ها هستند.

فاصله تا مکان های مهم

کیلومتر

نقد و بررسی