بمبئی

معرفی

ساعت کاری
وب سایت
آدرس Apollo Bandar, Colaba, Mumbai, Maharashtra ۴۰۰۰۰۱, India

بنای یادبود دروازه هند در بمبئی و قرن بیستم بنا شد. شاه جرج پنجم و ملکه ماری، خاندان سلطنتی انگلستان، در جریان بازدیدشان از هند در آپولو باندر بمبئی توقف کردند و این بنای یادبود برای خوش‌آمدگویی و به افتخار ورود آنها ساخته و در تاریخ 31 مارچ 1911 با ورود شاه و ملکه افتتاح شد.

این طاق سنگی به سبک ایندو – سارسنیک با 26 متر ارتفاع از سنگ بازالت ساخته شده است. طرح نهایی جورج ویتت (معمار اسکاتلندی؛ 1878-1926) در سال 1914 تائید شد و ساخت بنا تا سال 1924 به طول انجامید. بعدها این طاق به عنوان دروازه نمادین در مراسم ورود نایب‌السلطنه‌ها و حاکمان به بمبئی استفاده می‌شد.

دروازه هند، در اسکله محوطه آپولو باندر، انتهای چهارتراپاتی شیواجی مارگ در جنوب بمبئی و مشرف به دریای عرب (شاخه شمال غربی اقیانوس هند بین هند و عربستان) بنا شده و همانند تاج‌محل یکی از جاذبه‌های توریستی شناخته شده بمبئی است.

دروازه هند علاوه بر شهرت میان توریست‌ها یکی از نقاط مورد علاقه اهالی بمبئی، فروشندگان دوره گرد و علاقمندان به عکاسی نیز هست.

در سال ،2012 کمپانی توسعه توریسم ماهاراشترا، با افزایش تقاضا برای شرکت در«فستیوال موسیقی و رقص الفانتا»  پس از 23 سال، این فستیوال را از محل اصلی آن در غارهای الفانتا به دروازه هند منتقل کرد. محوطه دروازه هند می‌تواند پذیرای 2000 تا 2500 نفر جمعیت باشد، در حالیکه غارهای الفانتا تنها ظرفیت پذیرش 700 تا 800 نفر را داشتند.

فاصله تا مکان های مهم

خانه Allana ۰٫۳۵ کیلومتر
پارک Cycle ۰٫۴۵ کیلومتر

نقد و بررسی